اخبار اقتصادی

چرا حبوبات مشمول 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده می گردد؟

دبیر انجمن حبوبات گفت: قرار بود اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده در خصوص اقلام خوراکی و کالاهای سفره مردم منتفی گردد ولی این معافیت تا به امروز شامل حال حبوبات نشده است.

11 تیر 1401

اقساط مسکن ملی تغییر کرد!، با طرح مسکن رئیسی می توان خانه دار شد؟

به گزارش خبرنگاران، نگاهی سرسری به اخبار مربوط به پروژه نهضت ملی مسکن نشان می دهد که دست کم در فاصله زمستان 1400 تا بهار 1401 اقساط ماهانه این ابر پروژه دولتی دچار افزایش شده است.

10 تیر 1401

ایبوپروفن، درد را طولانی تر می کند!

بهبود طبیعی از یک جراحت دردناک شامل رخ دادنِ التهاب است ـ التهاب واکنش طبیعی بدن به جراحت و عفونت است ـ و یک مطالعه نو نشان می دهد که پیش گیری از التهاب به وسیله دارو های مسکن باعث می شود که درمان مواردی که درمان شان مشکل تر است، سخت تر شود.

8 تیر 1401

خبر خوش برای ساکنان پرند، بهره برداری از مترو در دهه فجر سال جاری

سرپرست شرکت عمران شهر های تازه گفت: متروی شهر تازه پرند دهه فجر به بهره برداری می رسد.

5 تیر 1401

چرا سفر دور جهان برای همه مناسب نیست؟

سفر دور جهانشاید تا حالا افرادی را دیده باشید و یا شنیده باشید که برخی ها می گویند: کارم را رها کردم تا بتوانم سفر کنم. از دید برخی از افراد این کار غیر معقول است در حالی که دسته ای دیگر از افراد فکر می نمایند که این اشخاص سبک زندگی جالبی دارند و به فکر فرو...

31 خرداد 1401

شهر کهن جیرفت و یافته های باستان شناختی

در حال حاضر جیرفت را یکی از ارزشمندترین منطقه ها از لحاظ باستان شناسی می دانیم. اما ارزش این شهر کهن بیش از دو دهه نیست که شناخته شده است.

31 خرداد 1401

فهرست قیمت برترین برند دزدگیر اماکن

دزدگیر اماکن با کارایی بسیار ساده و البته خاص به عنوان یکی از مهم ترین تجهیزات امنیتی ساختمان های اداری ، تجاری و مجتمع های مسکونی، بیمارستان ها، بانک ها، مکان های حفاظتی و ... می باشد. در واقع با بهره گیری از انواع دزدگیر اماکن می توانید از بروز خطرهای...

30 خرداد 1401

آنالیز بازار خودروهای خارجی در سال 1400؛ سلطه مطلق کره ای ها!

بازار خودروهای خارجی در سال 1400 اگر چه با افزایش قیمت همراه بود، اما در بیشتر اوقات سال از جنب و جوش سال های قبل برخوردار نبود ودر نیمه دوم سال بیشتر به رکود نزدیک شد تا رونق. به هر حال، به علت ادامه ممنوعیت واردات و افزایش شدید قیمت ها، بخشی از طبقه میانه...

26 خرداد 1401

محصولات کشاورزی آلوده واقعیت است یا بزرگ نمایی شده؟

خبر برگشت اقلامی صادراتی از محصولات کشاورزی از کشور های مقصد و در هفته های اخیر، عمده ای از فضای رسانه ای و ازجمله شبکه های اجتماعی را به خود اختصاص داد؛ اما آنچه بیش از هر چیز باید مورد توجه قرار می گرفت، پراکندن زنگاری از نگرانی بر سیمای هم وطنان ما...

22 خرداد 1401

سفرهای نوروزی تاثیرات مخرب هم بر مقاصد گردشگری داشتند

ایسنا/ براساس سخنان رئیس انجمن علمی طبیعت گردی ایران، سفرهای نوروزی تاثیرات مخرب هم بر مقاصد گردشگری داشتند.

13 خرداد 1401

توزیع 5326 تن برنج در ایام نوروز در کردستان

خبرنگاران/کردستان رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: به مناسبت فرا رسیدن ایام نوروز 5326 تن برنج از انواع تایلندی، پاکستانی و هندی در بازار در حال توزیع است.

12 خرداد 1401

افزایش 50 درصدی فوق العاده ویژه کادر درمان

تهران (پانا) - مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از تصویب افزایش 50 درصدی فوق العاده ویژه کادر درمان در آخرین جلسه هیأت امنای این سازمان اطلاع داد و گفت این افزایش در سال تازه اجرایی می گردد.

9 خرداد 1401

چرا فروش آیفون با حق اشتراک ایده ای هوشمندانه است؟

همانطور که احتمالا می دانید، اپل می خواهد خرید سخت افزار خود از جمله گوشی های آیفون را اشتراکی کند. یعنی در ازای پرداخت مبلغی ماهانه می توانید از آن ها بهره ببرید. این ایده عجیب به نظر می رسد اما از یک طرف بسیار هوشمندانه نیز هست.

8 خرداد 1401

دولت برنامه اجرایی حذف ارز ترجیحی را به مجلس فرستاد

تهران (پانا) - سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه از ارائه برنامه مکتوب حذف ارز ترجیحی از سوی دولت به کمیسیون تلفیق بودجه اطلاع داد.

1 خرداد 1401

فیس لیفت هیوندای پالیسید 2023 به نمایش در آمد

پالیسید یکی از جدیدترین محصولات هیوندای در آمریکای شمالی هم از نظر فروش و هم از نظر تازگی در بازار است.

30 اردیبهشت 1401

دورکاری چه امتیازاتی را نصیب شما خواهد نمود؟

دورکاری منافع قابل توجهی را برای سازمان ها، کارکنان، جامعه وبخصوص جوامع محلی به ارمغان می آورد. بعضی از مهمترین مزایای نظام دورکاری را می توان در ابعاد سازمان، فرد، جامعه به توضیح زیرخلاصه نمود، پس در ادامه با خبرنگاران همراه باشید.

29 اردیبهشت 1401

پیشکسوت پرسپولیس: به خاطر اشتباه کادرفنی جام را از دست دادیم، ایران برای اسکوچیچ مثل بارسلونا برای گواردیولا بود

بازیکن پیشین پرسپولیس می گوید کادرفنی این تیم فکر می کرد با همین بازیکنانی که در اختیار دارد می تواند پیروز شود اما در این باره اشتباه کرد.

26 اردیبهشت 1401

جزایر قناری کجاست و چرا به این نام شناخته می گردد؟

جزایر قناری مجموعه ای از چند جزیره در اقیانوس اطلس است که جزو قلمروی اسپانیا به شمار می رود و در نزدیکی قاره آفریقا قرار گرفته است.

20 اردیبهشت 1401

قیمت ها در ماه جاری، ‬ برنج و اجاره افزایشی، مرغ و برق کاهشی

مرکز آمار ایران بیان کرد: نرخ تورم سالانه دی ماه 1400 برای خانوار های کشور به 42.4 درصد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل یک واحد درصد کاهش نشان می دهد.

17 اردیبهشت 1401

درج قیمت تولیدکننده به جای مصرف کننده بر روی کالا ها

خبرگزاری خبرنگاران-وزیر صنعت، معدن و تجارت: به منظور بهبود نظام کنترلی قیمت ها قرار است به جای قیمت مصرف کننده، قیمت فراوری بر روی کالا ها درج گردد.

15 اردیبهشت 1401
تعداد: (187)