واکنش نیکزاد به شائبه حقوق 80 میلیونی در مجلس

به گزارش ابزار ایرانی، به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، محمدحسن آصفری در جلسه علنی امروز(چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی در خصوص حذف ارز 4 هزار و 200 تومانی در بودجه 1401 گفت: متأسفانه معلوم نیست که این ارز به چه کسی داده می گردد؟ با این حال درخواست ما این است که دولت با حذف ارز 4 هزار و 200 تومانی برای خود کیسه ندوزد و به فکر معیشت مردم باشد.

واکنش نیکزاد به شائبه حقوق 80 میلیونی در مجلس

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: امروز فیش های حقوق نجومی از مجلس صادر شده است، جلوی این ریخت و پاش ها و حقوق های نجومی را بگیرید. فیش حقوقی 80 میلیون تومانی متعلق به کیست؟ اگر صحت دارد، مجلس موضع رسمی بگیرد و هیئت رئیسه برخورد کند.

نماینده مردم اراک در مجلس شرایط اجتماعی - مالی ایران را ناعادلانه و تبعیض آمیز توصیف کرد و گفت: کارگران ما 4 میلیون حقوق می گیرند و برخی افراد حقوق چند ده میلیونی می گیرند. گزارش هایی از پاداش هیئت مدیره های بانک ها به گوش می رسد که در سال 1398 برای خودشان 120 تا 180 میلیون تومان پاداش رد کردند. بانک مسکن به صراحت اعلام کند که هیئت مدیره آنها علی رغم دریافت حقوق، چقدر پاداش گرفتند؟

آصفری تأکید کرد: مردم از این موارد ناراضی هستند. مردم می توانند تحریم ها را تحمل نمایند اما ناعدالتی، فاصله طبقاتی، تبعیض و ناکارآمدی و زندگی اشرافی یک مدیر را نمی پذیرند.

علی نیکزاد که اداره جلسه را برعهده داشت در پاسخ به این تذکر شفاهی گفت: نمایندگان نباید مطالبی را که در شبکه های مجازی مطرح می گردد را در تریبون مجلس بگویند. کسی در مجلس حقوق 80 میلیونی نمی گیرد. چنین مبلغی در هیئت رئیسه مجلس وجود ندارد. صبح امروز در برنامه سلام تهران حضور داشتم و مطلبی در همین مورد گفته شد که خلاف واقعیت است.

این عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه حقوق نمایندگان مجلس زیر 20 میلیون تومان است، گفت: جایگاه ساختاری نمایندگان در کشور، به مقدار یک بخشداری نیست. مطالبی که در شبکه های اجتماعی گفته می گردد را از تریبون مقدس مجلس مطرح نکنید.

منبع: خبرگزاری آریا

به "واکنش نیکزاد به شائبه حقوق 80 میلیونی در مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش نیکزاد به شائبه حقوق 80 میلیونی در مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید