ترامپ فرمان جدید پلیسی را امضا کرد، زانو بر گردن ممنوع نشد!

به گزارش ابزار ایرانی، فارس نوشت: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا امروز سه شنبه در پرتو تظاهرات ها و اعتراض های آغازشده در این کشور بعد از قتل یک سیاه پوست آمریکایی یک فرمان اجرایی برای آنچه اصلاح ساختار پلیس خوانده شده امضا کرد.

ترامپ فرمان جدید پلیسی را امضا کرد، زانو بر گردن ممنوع نشد!

ترامپ در این فرمان اجرایی توسل پلیس به روش فشار بر روی گردن را ممنوع کرده اما گفته استفاده از این روش در شرایطی که جان مأمور در خطر است مجاز است.

به نوشته گاردین، ترامپ در اظهاراتی در باغ گل رز کاخ سفید گفت که این فرمان اجرایی خواستار ممنوع شدن توسل به روش فشار بر گردن به غیر از شرایطی است که جان پلیس در خطر است.

منتقدان به سرعت از این فرمان انتقاد کرده و گفته اند در آن اصلاحات مورد نیاز برای جلوگیری از اقدامات وحشیانه پلیس آمریکا لحاظ نشده است.

رئیس جمهور آمریکا علاوه بر این، در سخنانش در کاخ سفید اشاره ای به نژادپرستی نهادینه شده در ساختار پلیس آمریکا نکرد. او گفت که این طرح به عنوان طرحی برای جایگزینی روش دیگر یعنی قطع بودجه پلیس پیشنهاد شده است.

ترامپ گفت: آمریکایی ها واقعیت را می دانند: بدون پلیس، هرج و مرج فراگیر می شود. بدون قانون آنارشسیم وجود خواهد داشت و بدون ایمنی فاجعه اتفاق می افتد.

در فرمان اجرایی ترامپ قرار شده با اجرای یک پایگاه داده، مأمورانی که در پرونده آنها سابقه توسل به زور مفرط وجود دارد تحت رصد قرار بگیرند.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "ترامپ فرمان جدید پلیسی را امضا کرد، زانو بر گردن ممنوع نشد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ فرمان جدید پلیسی را امضا کرد، زانو بر گردن ممنوع نشد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید