کسری بودجه دولت ترامپ به 3.7 تریلیون دلار می رسد

به گزارش ابزار ایرانی، دفتر بودجه کنگره آمریکا پیش بینی کرد که در سال اقتصادی جاری کسری بودجه دولت این کشور به رقم بی سابقه 3.7 تریلیون دلار خواهد رسید.

کسری بودجه دولت ترامپ به 3.7 تریلیون دلار می رسد

به گزارش گروه سیاسی ابزار ایرانی به نقل از آسوشیتد پرس، دفتر بودجه کنگره آمریکا (CBO) روز آدینه در گزارشی پیش بینی کرد که کسری بودجه دولت ترامپ در سال مالی جاری به 3.7 تریلیون دلار خواهد رسید که این میزان کسری بودجه در تاریخ آمریکا بی سابقه است.

بر اساس گزارش دفتر بودجه آمریکا، رکود مالی ناشی از شیوع ویروس کرونا در آمریکا و مبالغ سرسام آوری که کاخ سفید با تصویب کنگره برای مقابله با این ویروس همه گیر و اثرات مالی آن بر خانوارها و کسب وکارهای آسیب دیده از این بحران در نظر گرفته است، منجر به یک کسری بودجه بی سابقه برای دولت آمریکا خواهد شد.

رکورد بیشترین کسری بودجه دولت آمریکا در یک سال مالی مربوط به اولین سال ریاست جمهوری باراک اوباما (سال 2009) است که در آن موقع دولت آمریکا برای نجات اقتصاد این کشور که گرفتار رکود شدید بود، اقدام به اتخاذ سیاست های مالی انبساطی کرد و در نهایت این سیاست ها منجر به کسری بودجه 1.4 تریلیون دلاری برای دولت وقت آمریکا شد.

اگر پیش بینی کنگره درباره کسری بودجه دولت آمریکا در امسال محقق گردد -که با توجه به شرایط موجود کاملاً محتمل است- دولت ترامپ با اختلاف بسیار زیادی رکود بیشترین کسری بودجه در یک سال مالی را از آن خود خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کسری بودجه دولت ترامپ به 3.7 تریلیون دلار می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کسری بودجه دولت ترامپ به 3.7 تریلیون دلار می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید