شمار قربانیان کرونا در آمریکا از مرز 500 هزارنفر می گذرد

به گزارش ابزار ایرانی به نقل از رویترز، برآوردهای گروهی از پژوهشگران دانشگاه واشنگتن که بر اساس مدل سازی ریاضی اجرا شده، نشان می دهد که تا انتها فوریه 2021 بیش از نیم میلیون نفر در ایالات متحده بر اثر ابتلاء به بیماری کووید -19 جان خود را از دست می دهند.

شمار قربانیان کرونا در آمریکا از مرز 500 هزارنفر می گذرد

اما نتیجه جالب دیگری که از این مدل سازی ها بدست آمد، نشان می دهد که در صورت الزامی شدن ماسک، شمار قربانیان حدود 130،000 نفر کمتر خواهد بود.

پژوهشگران دانشگاه واشنگتن در آنالیز های خود دریافتند که با توجه به گزینه های مؤثر معدود برای درمان کووید -19 و نبودِ واکسن برای این بیماری، ایالات متحده در فصل زمستان با تداوم چالش بیماری کووید -19 علیه سلامت و بهداشت عمومی روبروست.

در همین ارتباط، کریس موری سرپرست این گروه پژوهشی گفت که ما در حال وارد شدن به موج شدید بیماری در فصول پاییز / زمستان هستیم.

وی در ادامه گفت: پیش بینی ها و همچنین نرخ کنونی و رو به رشد ابتلاء و مرگ و میر نشان می دهد این ایده که دوره بیماری کووید -19 رو به خاتمه است، ایده بی پایه و اساسی است و ما به درستی آن باور نداریم.

این در حالی است که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز پنج شنبه 22 اکتبر / یکم آبان ماه در مناظره انتخاباتی با رقیب دموکرات خود مدعی شد که دوره همه گیری این بیماری ویروسی رو به خاتمه است.

شایان ذکر است که این تیم تحقیقاتی بر روی تارنمای رسمی خود شمار قربانیان کووید -19 در ایالات متحده را تا ابتدای فوریه سال آینده میلادی 386،000 نفر برآورد کردند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "شمار قربانیان کرونا در آمریکا از مرز 500 هزارنفر می گذرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمار قربانیان کرونا در آمریکا از مرز 500 هزارنفر می گذرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید