چگونگی فرایند رشد بورس

به گزارش ابزار ایرانی، تهران (پانا) - بازار سهام پس از افت و خیزهای فراوان در هفته گذشته طی چهار روز پیش فرایند رو به رشدی داشته، کارشناسان معتقدند این فرایند ماندگار است.

چگونگی فرایند رشد بورس

به گزارش تجارت نیوز، بازار سهام پس از افت و خیزهای فراوان در هفته گذشته طی چهار روز معاملاتی پیش فرایند رو به رشدی داشته است. کارشناسان معتقدند این فرایند ماندگار است و احتمال بازگشت شاخص کل بسیار کمرنگ است.

محمدمهدی عشریه، کارشناس بازار سهام گفت: شاخص کل از نظر تکنیکال روی یک حمایت بسیار مستحکم بود. در محدوده PRZ بسیار مهمی قرار داشت و خاتمه وارد فضای تغییر فرایند و صعودی شد. به نظر من این فرایند ادامه دار است و کف های شاخص به صورت پله ای افزایش پیدا می کند.

وی ادامه داد: تغییرات مثبتی در بودجه سال آینده وعده داده شد. مواردی مانند حذف تعلیق نمادها، کاهش نظارت های سلیقه ای و … می تواند یکی از عوامل بازگشت اعتماد به بورس باشد. بازارهای مالی نیازمند آزادی هستند. حرکت های مثبتی از طرف وزارت اقتصاد و رئیس سازمان بورس انجام شد که نگرش تحلیلگران و فعالان را نسبت به بازار تغییر داد.

عشریه مطرح نمود: هر چند برای رسیدن به شرایط مطلوب راه زیادی مانده است. حذف دامنه نوسان، حجم مبنا، افزایش ساعات معاملات و … زمان بر است اما خواسته به حقی است.

این کارشناس بازار سهام گفت: تسهیل فرایند صدور مجوز در سازمان بسیار در اعتمادسازی تاثیرگذار بوده است. البته سازمان بورس یک سال است که مجوزی در گروه مشاوره سرمایه گذاری نوع دو صادر نکرده اما برای سامان بخشی به بازار سهام باید به این سمت حرکت کند و از این طریق حجم تخلفات نیز کاهش پیدا می کند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "چگونگی فرایند رشد بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونگی فرایند رشد بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید