پرداخت یارانه نو از سال آینده، یارانه نقدی و معیشتی حذف می شود؟

به گزارش ابزار ایرانی، همزمان با مطرح شدن پرداخت یارانه نو 90 هزار تومانی، این سوال مطرح می شود که آیا یارانه نقدی و معیشتی حذف می شود و یا دو یارانه نقدی و معیشتی هم در کنار یارانه نو همچنان پرداخت می شود؟

پرداخت یارانه نو از سال آینده، یارانه نقدی و معیشتی حذف می شود؟

دولت رئیسی هنوز اطلاعات تازهی درباره یارانه های نقدی که سال 1401 پرداخت می شود، اعلام نکرده است. تنها موردی که عنوان شده این است که دولت پرداخت ارز 4200 تومانی را متوقف می کند و برای جبران آن، به مردم یارانه تازه می دهد.

پرداخت 3 یارانه در سال 1401؟

اگر بنا بر پرداخت همزمان سه یارانه نقدی باشد، یارانه بگیران باید منتظر پرداخت یارانه نقدی، یارانه معیشتی و یارانه تازه 90 هزار تومانی باشند.

لایحه بودجه ای که دولت به مجلس ارسال کرده می گوید پرداخت یارانه نقدی و معیشتی به قوت خود ادامه دارد و یارانه تازه هم به آن اضافه می شود.

چون در لایحه بودجه ای که دولت یکشنبه به مجلس ارسال کرد، اعتبار پرداخت یارانه نقدی و معیشتی به قوت خود باقی است و در بودجه دیده شده است. این مساله نشان می دهد که دولت همچنان می خواهد یارانه نقدی و معیشتی را پرداخت کند.

از طرف دیگر، اعتبار پرداخت یارانه تازه از محل حذف ارز 4200 تومانی است و گفته شده که این یارانه برای جبران حذف ارز 4200 تومانی و افزایش احتمالی قیمت برخی از کالاهاست.

بر این اساس با توجه به بودجه می توان گفت که دولت در نظر دارد سال آینده هم یارانه نقدی را پرداخت کند، هم یارانه معیشتی را و هم یارانه سومی که مبلغ آن بین 90 تا 120 هزار تومان است.

البته دولت در لایحه تازه، پیشنهاد حذف برخی از خانوارها از لیست یارانه نقدی 45 هزار تومانی را داده است. پس احتمالا یارانه پرداخت می شود اما مشمولان یارانه نقدی کمتر می شود.

یارانه نقدی 2 برابر می شود؟

اما اگر بنا بر گفته های مدیر عامل سازمان هدفمندی یارانه ها باشد، احتمال حذف یارانه نقدی 45 هزار تومانی وجود دارد. چون مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه ها روز گذشته اعلام کرده بود که یارانه آذر مانند سنوات گذشته پرداخت می شود. اما از سال بعد و همزمان با حذف ارز 4200 تومانی، مبلغ یارانه به 90 تا 120 هزار تومان می رسد.

اظهارنظری که نشان می دهد احتمالا دولت می خواهد یارانه نقدی را حذف کند و به جای آن یارانه 90 هزار تومانی بدهد. یا اینکه یارانه نقدی دو برابر شود و بخشی از اعتبار آن از محل یارانه نقدی تامین شود و بخشی از محل حذف ارز 4200 تومانی.

منبع: تجارت نیوز

به "پرداخت یارانه نو از سال آینده، یارانه نقدی و معیشتی حذف می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت یارانه نو از سال آینده، یارانه نقدی و معیشتی حذف می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید