عکس ، کنده کاری های عجیب بر روی این درخت باستانی تاریخ گمشده یک نسل را نشان می دهد!

به گزارش ابزار ایرانی، برندا گارستون در جستجوی میراث خود است؛ بخش هایی از میراث فرهنگی او در سراسر صحرای تانامی در شمال غربی استرالیا پراکنده است.

عکس ، کنده کاری های عجیب بر روی این درخت باستانی تاریخ گمشده یک نسل را نشان می دهد!

به گزارش خبرگزاری ابزار ایرانی، جایی که ده ها درخت باستانی بوآب با طرح های بومیان حک شده اند. این حکاکی های درخت - به نام دندروگلیف - می تواند صدها یا حتی هزاران سال قدمت داشته باشد، اما تقریباً هیچ توجهی از سوی محققان غربی دریافت نکرده است.

که کم کم شرایط شروع به تغییر می کند. در زمستان سال 2021، گارستون - یک گروه بومی از منطقه کیمبرلی در شمال غربی استرالیا است - با باستان شناسان همکاری کرد تا برخی از این کنده کاری ها را پیدا و مستند کند.

این تلاشی بود تا قسمت های ناهمگون هویت او را جمع کند؛ این قطعات 70 سال پیش زمانی که مادر و سه خواهر و برادر گارستون در میان 100000 کودک بومی بودند که از طریق دولت استرالیا از خانواده هایشان گرفته شده بود، پراکنده شدند. مانند بسیاری دیگر، این خواهر و برادر برای زندگی در یک هیئت مسیحی هزاران کیلومتر دورتر از خانه فرستاده شدند. دهه ها تلاش و مجموعه ای از رویدادهای نامرتبط نیاز است تا خانواده گارستون حق اصلی خود را پس بگیرند.

اکنون، در مطالعه ای که در 11 اکتبر در مجله Antiquity منتشر شد، محققان به دقت 12 بواب را با دندروگلیف در صحرای تانامی توصیف کردند که پیوندهایی با فرهنگ جارو دارند. ساعت برای ثبت این حکاکی های باستانی در حال تیک تاک است، زیرا درختان میزبان آنها در برابر تلفات زمان و فشار فزاینده دام ها و احتمالاً تغییرات آب و هوایی تسلیم می شوند.

ثبت این حکاکی ها قبل از اینکه خیلی دیر شود، فقط مطالعه یک هنر باستانی نیست. این موضوع همچنین التیام زخم های ناشی از سیاست هایی است که به منظور از بین بردن ارتباط بین خانواده گارستون و سرزمین اجرا شده است.

227227

منبع: خبرآنلاین

به "عکس ، کنده کاری های عجیب بر روی این درخت باستانی تاریخ گمشده یک نسل را نشان می دهد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، کنده کاری های عجیب بر روی این درخت باستانی تاریخ گمشده یک نسل را نشان می دهد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید