خبرنگاران روسای ستاد ارتش روسیه و ترکیه درباره سوریه و لیبی گفت وگو کردند

به گزارش ابزار ایرانی، مسکو - خبرنگاران - روسای ستاد کل ارتش روسیه و ترکیه در گفت وگوی تلفنی درخصوص مسائل سوریه و لیبی مذاکره کردند.

خبرنگاران روسای ستاد ارتش روسیه و ترکیه درباره سوریه و لیبی گفت وگو کردند

به گزارش روز چهارشنبه ابزار ایرانی، وزارت دفاع روسیه اعلام نمود: والری گراسیموف رئیس ستاد کل ارتش روسیه به تازگی با یاشار گولر رئیس ستاد کل ارتش ترکیه گفت وگو داشته است.

در گزارش خاطرنشان شد: در این گفت وگوی تلفنی دو طرف آخرین اوضاع سوریه و شرایط جاری لیبی و نیز مسائل مربوط به همکاریهای نظامی دو کشور را آنالیز کردند.

روسیه و ترکیه در مساله سوریه همکاری نزدیکی دارند و به همراه ایران کشورهای ضامن فرایند صلح آستانه برای حل و فصل سیاسی مسائل سوریه به حساب می آیند.

مسکو و آنکارا مطابق تفاهم نامه سوچی برای برقراری صلح و آرامش در منطقه ادلب کوشش می نمایند اما اقدامات دو کشور با توجه به تمرکز هزاران تروریست در منطقه امن ادلب که ترکیه مسئولیت جداسازی آنها از مخالفان سیاسی دولت سوریه را برعهده گرفته است، نتیجه قابل توجهی نداشته است.

روسیه و ترکیه در مساله لیبی هم رویکرد متفاوتی دارند.

لیبی از سال 2011 میلادی در پی خیزش مردمی و حمله نظامی نیروهای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) با هدف برکناری معمر قذافی حاکم وقت این کشور، با تنش های سیاسی و درگیری های نظامی بسیار گسترده ای روبه رو بوده است.

این کشور در نهایت به 2 بخش شرقی و غربی تقسیم شد. در بخش غربی با مرکزیت طرابلس دولتی موسوم به دولت وفاق ملی به ریاست السراج بر سر کار آمد که مورد تأیید و حمایت سازمان ملل متحد و بعضی کشورها از جمله ترکیه، قطر و ایتالیاست و در بخش شرقی و جنوب نیز حفتر بر امور مسلط شده است که از سوی کشورهایی مانند عربستان، روسیه، فرانسه، مصر، امارات متحده عربی، یونان و قبرس حمایت می گردد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران روسای ستاد ارتش روسیه و ترکیه درباره سوریه و لیبی گفت وگو کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران روسای ستاد ارتش روسیه و ترکیه درباره سوریه و لیبی گفت وگو کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید