ملاقات و رایزنی بایدن و جانسون درباره ایران و روسیه

به گزارش ابزار ایرانی، رئیس جمهور آمریکا در سفر به انگلیس، با نخست وزیر این کشور ملاقات نموده و درباره مسائل مختلفی از جمله روابط دوجانبه، ایران، روسیه و چین گفت وگو کرد.

ملاقات و رایزنی بایدن و جانسون درباره ایران و روسیه

به گزارش گروه بین الملل ابزار ایرانی، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا که در اولین سفر اروپایی خود به انگلیس رفته، با بوریس جانسون نخست وزیر این کشور ملاقات کرد.

دفتر نخست وزیری انگلیس شامگاه پنجشنبه با صدور بیانیه ای در این باره گفت، موضوعات مختلفی از جمله روابط دوجانبه، ایران، روسیه و چین در جریان ملاقات جانسون و بایدن مطرح شد.

در این بیانیه بدون ارائه جزئیات بیشتر از گفت وگوهای آن دو، آمده است: آنها تعدادی از مسائل سیاست خارجی، از جمله افغانستان، چین، ایران و روسیه را آنالیز کردند.

به نوشته خبرگزاری تاس، گفت وگوهای نخست وزیر انگلیس و رئیس جمهور آمریکا بیشتر روی روابط دو کشور متمرکز بود و آنها بر لزوم افزایش همکاری ها در حوزه های مختلف از جمله مقابله با تغییرات اقلیمی و همه گیری ویروس کووید19 تاکید کردند.

ملاقات بایدن و جانسون پیش از برگزاری نشست گروه 7 در انگلیس برگزار شده است. در این نشست قرار است علاوه بر کشورهای آمریکا و انگلیس، سران آلمان، ایتالیا، کانادا، فرانسه و ژاپن نیز شرکت داشته باشند.

گفت وگوی رئیس جمهور آمریکا و نخست وزیر انگلیس درباره ایران در حالی است که هیأت هایی از آن کشورها به همراه ایران، فرانسه، آلمان و اتحادیه اروپا قرار است در روزهای پیش رو برای برگزاری ششمین دور مذاکرات احیای توافق هسته ای در وین گردهم آیند.

پیش از این نیز لوید آستین وزیر دفاع آمریکا طی جلسه ای در مجلس سنا گفته بود کشورش سیاست مهار ایران در منطقه غرب آسیا را ادامه خواهد داد. (جزئیات بیشتر)

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "ملاقات و رایزنی بایدن و جانسون درباره ایران و روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملاقات و رایزنی بایدن و جانسون درباره ایران و روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید