جلیلی: در موضوعات مهم جهانی، گفتمان انقلاب اسلامی باید مدعی باشد نه متهم

به گزارش ابزار ایرانی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه دشمن ابتدا تصویر نادرست از صحنه ارائه می دهد و سپس بر مبنای آن، تحلیل های غلط را القاء می نماید، گفت: در موضوعات مهم جهانی، گفتمان انقلاب اسلامی باید مدعی باشد نه متهم.

جلیلی: در موضوعات مهم جهانی، گفتمان انقلاب اسلامی باید مدعی باشد نه متهم

به گزارش گروه سیاسی ابزار ایرانی، سعید جلیلی عضو شورای روابط خارجی کشورمان در نشستی مجازی که با حضور اعضای مجمع تشکل های مردم نهاد در عرصه بین الملل همراه بود، گفت: حضور تشکل های مردمی در عرصه روابط بین الملل فرصتی است که می تواند با گسترش دیپلماسی عمومی، به پیشبرد اهداف ملی در سیاست خارجی یاری نماید.

جلیلی وجود مجمع تشکل های مردمی بین المللی را ضروری و آن را به مثابه دیده بانی برای یاری به تایید، تصحیح یا تکمیل فرایند های سیاست خارجی دانست.

وی همچنین با رد لابی گری مرسوم در جهان که معمولا با تطمیع و تهدید صورت می گیرد، گفت: از نگاه انقلاب اسلامی، دیپلماسی عمومی صحیح به واسطه قانع کردن ملت هاست و این فعالیت های قانع کردنی است که پیوند پایدار میان ملت ها را شکل می دهد.

جلیلی اضافه نمود: تشکل های مردمی در عرصه بین الملل با تبیین درست واقعیات و حقایق می توانند نقشی عظیم و تاثیرگذار در این زمینه داشته باشند.

دبیر سابق شورایعالی امنیت ملی در بخش دیگری از سخنان خود، مقابله با جنگ نرم دشمن در عرصه روابط بین الملل را یکی دیگر از زمینه های لازم برای ورود تشکل های مردمی خواند و توضیح داد: دشمن ابتدا تصویر نادرست از صحنه ارائه می دهد و سپس بر مبنای آن، تحلیل های غلط را القاء می نماید. تصحیح تصویر های غلط و ارائه تحلیل درست به ملت ها، از کارویژه های مهمی است که اقدام به موقع تشکل های مردمی در این زمینه می تواند نقش موثری در خنثی سازی نقشه دشمنان داشته باشد.

عضو شورای راهبردی روابط خارجی کشورمان در ادامه تاکید نمود: بر مبنای مشترکات بشری، دینی، فرهنگی، منطقه ای و .. با سایر ملت ها، می توان با ابتکار عمل و استفاده از ظرفیت های مردمی پیوند میان ملت ها را در ابعاد مختلف عمق بخشید. تشکل های مردمی می توانند با نوآوری، ابتکار عمل را در این زمینه به دست گیرند.

وی همچنین راه پیمایی عظیم اربعین را نمونه ای برجسته و الهام بخش خواند که دولت ها با هزینه کردن میلیارد ها دلار به وسیله چارچوب های متعارف دیپلماسی عمومی نیز نمی توانند چنین پیوند بی نظیری را شکل دهند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با توجه به همبستگی ملی سترگی که در کشور وجود دارد، تنوع قومی داخل کشور را یک فرصت مهم برای تعمیق روابط با همسایگان دانست که دشمنان می خواهند آن را تهدید جلوه دهند.

جلیلی در این باره گفت: تشکل های مردمی با استفاده از زبان مشترک می توانند این روابط را عمق و گسترش دهند.

وی در سرانجام با اشاره به اینکه در موضوعات مهم جهانی، گفتمان انقلاب اسلامی باید مدعی باشد نه متهم، بر ضرورت کار جبهه ای و تقسیم کار در موضوعات مختلف برای حضور تخصصی و موثر تشکل های مردم نهاد تاکید نمود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "جلیلی: در موضوعات مهم جهانی، گفتمان انقلاب اسلامی باید مدعی باشد نه متهم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلیلی: در موضوعات مهم جهانی، گفتمان انقلاب اسلامی باید مدعی باشد نه متهم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید