جزئیات اعطای وام به وسیله سهام عدالت

به گزارش ابزار ایرانی، زمزمه های اعطای کارت اعتباری به مشمولان سهام عدالت از مدت ها قبل به گوش می رسید و چندی پیش حسین سلاح ورزی، نایب رییس اتاق بازرگانی ایران گفت که دارندگان سهام عدالت کارت اعتباری دریافت خواهند کرد و این موضوع به تصویب نهایی رسیده است.

جزئیات اعطای وام به وسیله سهام عدالت

در این راستا، بانک ها معادل 50 درصد ارزش روز سهام عدالت را وام با نرخ سود 18 درصد و دوره بازپرداخت سه ساله پرداخت می نمایند.

این تسهیلات در قالب کارت اعتباری مرابحه به متقاضیان ارائه خواهد شد. در مورد کارت اعتباری باید متذکر شد اگر در یک دوره تعیین از ظرفیت کارت اعتباری مذکور استفاده گردد، نیازی به پرداخت سود به بانک ها نیست در غیر این صورت متقاضیان مشمول سود 18 درصدی خواهند شد.

به نظر می رسد این طرح از بانک ملی شروع شده و آن طور که این بانک اعلام نموده است 50 درصد ارزش روز سهام عدالت به افراد وام داده می گردد و هر روزی که افراد درخواست وام دهند با ارزش همان روز سهام عدالت به متقاضیان این تسهیلات ارائه خواهد شد.

مشمولان و دریافت نمایندگان وام سهام عدالت می توانند طبق شرایطی بدون پرداخت سود وام را تسویه نمایند. اگر دریافت نماینده وام بتواند طی 30 روز که وام را دریافت نموده آن را تسویه کند مشمول پرداخت سود نخواهد شد.

به گفته معاون وزیر اقتصاد، با توجه به شیوع ویروس کرونا شرایط درخواست مشتریان بانکی برای دریافت کارت اعتباری کاملا غیرحضوری است و سهامداران عدالت به هیچ وجه نباید به بانک مراجعه نمایند.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز

به "جزئیات اعطای وام به وسیله سهام عدالت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات اعطای وام به وسیله سهام عدالت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید