تهدید ترامپ به مداخله در پورتلند

به گزارش ابزار ایرانی، با تداوم اعتراضات در شهر پورتلند آمریکا دونالد ترامپ وعده داد اگر تد ویلر، شهردار این شهرکنترل اوضاع این شهر را به دست نگیرد وارد این شهر شده و کنترل امور را آنگونه که باید 100 روز انجام میداده به دست خواهد گرفت.

تهدید ترامپ به مداخله در پورتلند

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در توئیتی نوشت: اگر تد ویلر شهردار بی کفایت پورتلند کنترل شهرش را به دست نگیرد و آنارشیستها، اغتشاشگران، آشوب طلب ها و غارتگران عامل خطری عظیم برای مردم بی گناه را متوقف نکند ما وارد شده و کنترل امور را آنگونه که باید 100 روز پیش به دست گرفته می شد به دست می گیریم.

این در حالی است که ترامپ کمی قبل از آن هم در اظهاراتی بعد از تعریف از اینکه با استقرار نیروهای گارد ملی در شهر کنوشا دیگر خشونتی در این شهر مشاهده نشد، گفت: آیا شما در پورتلند گوش می کنید؟

ویلیام بار، دادستان کل آمریکا هم قانونگذاران در شهر پورتلند را متهم به تشویق به خشونت با انفعال در کارهایشان کرد.

از سوی دیگر تد ویلر، شهردار پورتلند نیز در اظهاراتی آنچه را که سیاست تفرقه و مردم فریبی از جانب ترامپ خواند محکوم نموده و با فرستادن نامه ای به رئیس جمهور آمریکا به مساله استقرار سربازان فدرال در این شهر برای مقابله با ناآرامی ها جواب منفی داد.

تد ویلر در نامه روز آدینه خود به ترامپ توضیح داد: شهر پورتلند پیشنهاد رئیس جمهور آمریکا برای فرستادن ماموران فدرال را رد می نماید چون ساکنان این شهر هم اکنون درک می نمایند که این رئیس جمهور آمریکا ملاحظه و اعتنایی به حیات انسانی ندارد. او نوشت: تصاویر خشونت یا خرابکاری تنها بلیط شما برای انتخاب مجدد به ریاست جمهوری در انتخابات سوم نوامبر هستند.

تد ویلر توضیح داد: بار دیگر شما گفتید که پیشنهاد داده اید با فرستادن ماموران فدرال به پورتلند به شهر ما یاری کنید. به نمایندگی از شهر پورتلند به شما می گویم: خیر ممنون.

وی اضافه کرد: ما به سیاست اختلاف افکنی و مردم فریبی شما نیازی نداریم. پورتلندی ها دست شما را خوانده اند. ما قبلا هم شاهد بی اعتنایی و بی ملاحظگی شما به حیات انسانی در نحوه سرهم بندی شده پاسختان به همه گیری کووید 19 بوده ایم. و ما می دانیم که شما به این نتیجه رسیده اید که تصاویر خشونت یا خرابکاری تنها بلیط شما برای برنده شدن مجدد در انتخابات هستند.

ویلر خاطر نشان کرد: وقتی شما ماه گذشته میلادی ماموران فدرال را به پورتلند فرستادید شرایط را بسیار بدتر کردید. پیشنهاد شما برای تکرار آن فاجعه تلاشی بدبینانه برای اشاعه ترس و منحرف ساختن ما از کارهای واقعی شهرمان است. ما در پورتلند متمرکز بر متحد شدن به عنوان یک جامعه برای حل چالشهای جدی که از بابت نژادپرستی سیستماتیک، همه گیری جهانی بیماری و رکود مالی با آنها مواجهیم هستیم. لطفا دور بایستید.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "تهدید ترامپ به مداخله در پورتلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهدید ترامپ به مداخله در پورتلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید