خبرنگاران رئیس قضایی مجلس نمایندگان، ترامپ را به خیانت به امنیت ملی متهم کرد

به گزارش ابزار ایرانی، تهران- خبرنگاران- آدام شیف نماینده رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان با انتقاد از نحوه واکنش ترامپ به جدی نگرفتن حملات سایبری اخیر به مقرهای مهم دولت، اظهارات رئیس جمهوری آمریکا را خیانت به امنیت ملی دانست.

خبرنگاران رئیس قضایی مجلس نمایندگان، ترامپ را به خیانت به امنیت ملی متهم کرد

به گزارش شنبه شب ابزار ایرانی، شیف رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان در پیام توییتری نوشت: روز دیگر، خیانت رسوایی دیگر به امنیت ملی ما توسط رییس جمهوری.

وی در ادامه با اشاره به توییت ترامپ افزود: توییت غیر صادقانه دیگری که به نظر می رسد در کرملین نوشته شده باشد. نمونه دیگری از رفتاری چاپلوسانه از پوتین.

رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان در سرانجام متذکر شد که توییت ترامپ دلیل دیگری است بر آن که ترامپ به این زودی ها دفتر خود در کاخ سفید را ترک نخواهد کرد.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در اولین واکنش خود به حملات سایبری اخیر به وزارت خانه های حساس این کشور شنبه شب در پیام توییتری نوشت: حمله سایبری در رسانه های جعلی نسبت به واقعیت بسیار بزرگتر نمایان شده است. من در جریان تمام گزارش ها قرار گرفته ام، همه چیز تحت کنترل است.

وی افزود: هر اتفاقی که رخ می دهد روسیه، روسیه، روسیه شعار اول است، زیرا رسانه های جریان اصلی بیشتر به دلایل مالی در هراس هستند که به احتمال نقش چین در این حملات بپردازند.

ترامپ همچنین با تایید ضربات سنگین حملات سایبری نوشت: در حین انتخابات 2020 نیز ممکن است به دستگاه های رای گیری مسخره ما نیز حملاتی صورت گرفته باشد که اکنون به طور واضح تعیین است که من پیروز شدم.

واکنش ترامپ در مورد حملات سایبری در حالی مطرح می شود که مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا روز شنبه روس ها را عامل حملات سایبری به آمریکا دانست که سیستم های چندین مرکز دولتی و خصوصی را هک کرده اند.

وزیر خارجه آمریکا اضافه کرد: این تلاش بسیار قابل توجهی بود و من فکر می کنم اکنون می توانیم واضح بگوییم که این روس ها بودند که به این فعالیت پرداختند.

براساس مطالب منتشر شده در رسانه های آمریکا، حمله گسترده سایبری به بخش های دولتی و شرکت های خصوصی ایالات متحده که این رسانه ها به یک دولت خارجی نسبت می دهند از بهار گذشته آغاز شده و چند هفته پیش کشف شده است.

بدافزار جاسوس تا کنون در مراکز بسیار حساس دولتی و غیردولتی آمریکا نفوذ کرده و احتمالا اطلاعات مهمی را خارج کرده اند.

وزارت بازرگانی، وزارت امنیت داخلی ، پنتاگون ، وزارت خزانه داری ، خدمات پستی و بنیاد ملی سلامت آمریکا از جمله مراکزی هستند که مورد حمله سایبری قرار گرفته اند.

به گفته مقامات دولتی و کارشناسان امنیت سایبری، احتمال دارد این بدافزار رایانه ای هزاران شرکت و سازمان خصوصی را نیز آلوده کرده اند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران رئیس قضایی مجلس نمایندگان، ترامپ را به خیانت به امنیت ملی متهم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رئیس قضایی مجلس نمایندگان، ترامپ را به خیانت به امنیت ملی متهم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید