ترکیه حمایت خود را از فیلق الرحمن قطع کرد!

به گزارش ابزار ایرانی، ایسنا نوشت: منابع خبری مطلع از توقف یاری اقتصادی ترکیه به گروه تروریستی فیلق الرحمن به دلیل مخالفت این گروه با ارسال شماری از نیروهایش به لیبی خبر دادند.

ترکیه حمایت خود را از فیلق الرحمن قطع کرد!

به گزارش شبکه خبری المیادین، دیده بان حقوق بشر سوریه وابسته به گروه های مخالف به نقل از چند منبع مطلع اعلام نمود که ترکیه آدینه حمایت و یاری اقتصادی خود به گروه فیلق الرحمن در سوریه را پس از مخالفت این گروه با اعزام شماری از نیروهایش به لیبی متوقف کرد.

دیده بان حقوق بشر سوریه به نقل از منابع مذکور که آنها را موثق خواند، گزارش داد، توقف یاری اقتصادی ترکیه به فیلق الرحمن پس از آن صورت گرفت که سرنموده های این گروه از تهیه لیستی از نیروهای خود برای ارسال به لیبی و جنگیدن در کنار نیروهای دولت وفاق ملی این کشور تحت رهبری ترکیه خودداری کردند.

مجلس ترکیه 12 دی ماه با لایحه دولت این کشور مبنی بر مجوز اعزام نیروی نظامی جهت حمایت از دولت وفاق ملی موافقت کرد.

حمایت آنکارا از دولت وفاق ملی لیبی به ریاست فائز السراج اعتراض شدید کشورهای حامی خلیفه حفتر، رهبر شورشیان شرق لیبی موسوم به ارتش ملی لیبی از جمله مصر، امارات و عربستان سعودی را برانگیخت.

ترکیه علاوه بر اعزام شبه نظامیان سوری به لیبی برای جنگ با عناصر وابسته به خلیفه حفتر، نیروهای نظامی، تسلیحات و تجهیزات نظامی نیز وارد لیبی نموده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "ترکیه حمایت خود را از فیلق الرحمن قطع کرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه حمایت خود را از فیلق الرحمن قطع کرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید