بهمنیار: کسب مدال المپیک مهمترین هدفم است، دختران کاراته سه سهمیه را می گیرند

به گزارش ابزار ایرانی، ملی پوش کاراته بانوان ایران گفت: در حال حاضر فقط به مدال المپیک توکیو فکر می کنم و این موضوع بزرگترین هدف من است.

بهمنیار: کسب مدال المپیک مهمترین هدفم است، دختران کاراته سه سهمیه را می گیرند

سارا بهمنیار در گفت وگو با خبرنگار ورزشی ابزار ایرانی، در مورد شرایط خود در آستانه مسابقات لیگ دنیای کاراته وان لیسبون گفت: خدا را شکر شرایط بسیار خوب است. کاراته وان لیسبون آخرین مسابقه برای من است تا صندلی خود را در رنکینگ حفظ کنم و بتوانم سهمیه المپیک خود را قطعی کنم.

وی در مورد عملکرد خود در کاراته وان ترکیه بیان کرد: مسابقات ترکیه خیلی برای من اهمیت داشت و خدا را شکر بعد از مدت ها دوری مسابقه بسیار خوبی بود. در ترکیه توانستم روش ، تاکتیک و آنالیزهای که انجام داده بودیم را پیاده کنم و تجربه خوبی را داشته باشم.

دارنده مدال برنز دنیا در پاسخ به این سوال که برای قطعی کردن سهمیه خود در کاراته لیسبون فقط احتیاج به کسب امتیاز خواهد داشت یا باید مدال بگیرد، گفت: این مسئله بستگی به عملکرد کاراته کای اتریشی، حریف مستقیم من دارد. در حال حاضر با حریف خود 450 امتیاز اختلاف دارم و این رویداد با توجه به اینکه آخرین کاراته وان قبل از مسابقات کسب سهمیه است از اهمیت ویژه ای برخوردار است و تمام کوششم را انجام می دهم هدفم حضور روی سکو باشد.

بهمنیار در مورد کوشش برای شکستن طلسم عدم پیروزی مقابل سراپ اوزچلیک نفر نخست رنکینگ المپیک از ترکیه گفت: به احتمال زیاد و در صورت رجحان مقابل رقبا در مرحله نیمه نهایی به یکدیگر برخورد خواهیم کرد. امیدوارم با تمریناتی که بعد از مسابقات ترکیه انجام دادم و تغییر تاکتیکی که قرار است مقابل او داشته باشم، این بار روش مبارزه ام موفقیت آمیز باشد و این سد را از مقابل خود بردارم.

وی در مورد تزریق مرحله نخست واکسن کرونا به ورزشکاران المپیکی گفت: خدا را شکر وزارت بهداشت شرایطی را مهیا کرد تا ورزشکاران المپیکی دوز اول واکسن کرونا را تزریق نمایند. به دلیل حضور در مسابقات همواره نگران درگیری با ویروس و از دست دادن رویدادهای مهم پیش رو بودیم و حالا با تزریق دوز نخست واکسن تا حدودی نگرانی ما رفع شده است و امیدوارم به زودی واکسن در اختیار تمام مردم قرار بگیرد.

ملی پوش کاراته بانوان ایران در پاسخ به این سوال که چقدر امیدوار است طلسم عدم کسب مدال طلای بانوان در المپیک به دست کاراته کای کشورمان شکسته گردد، گفت: کاراته ایران یکی از قدرت های کاراته دنیا است و با توجه به افتخارآفرینی بچه ها به این موضوع خوشبین هستم و امیدوارم تمام ورزشکارانمان در این رویداد عظیم بهترین نتیجه را بگیرند.

بهمنیار در مورد برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا و دنیا بعد از المپیک گفت: در حال حاضر فقط به مدال المپیک فکر می کنم و این موضوع عظیمترین هدفم است. المپیک توکیو در حال حاضر آخرین حضور کاراته در المپیک است و امیدوارم در مرحله اول نتیجه خوبی در این مسابقات کسب کنم و در ادامه با قدرت در مسابقات آسیایی و دنیای حضور داشته باشم.

وی در مورد شانس رزیتا علیپور دیگر ملی پوش کاراته بانوان برای کسب سهمیه المپیک گفت: قطعاً می توانند به این مهم برسد. با خانوم علیپور با هم تمرین می کنیم و این استعداد و توانایی در ایشان برای کسب سهمیه المپیک وجود دارد. قطعاً کاراته دختران ایران سه سهمیه را کسب خواهد نمود و با قدرت در المپیک حضور خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "بهمنیار: کسب مدال المپیک مهمترین هدفم است، دختران کاراته سه سهمیه را می گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهمنیار: کسب مدال المپیک مهمترین هدفم است، دختران کاراته سه سهمیه را می گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید