مربی پرسپولیس به رویترز چه چیزی گفت؟

به گزارش ابزار ایرانی، به گزارش خبرگزاری رویترز، تا زمان شروع بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا، پرسپولیس زمان سختی را سپری خواهد نمود، اما کریم باقری، مربی این تیم به رویترز گفت اگر آن ها بتوانند با جام قهرمانی آسیا به ایران برگردند، ارزشش را خواهد داشت.

مربی پرسپولیس به رویترز چه چیزی گفت؟

قهرمان ایران صندلی خود را در فینال در ماه اکتبر رزرو کرد، اما اختلال ناشی از بیماری همه گیر COVID-19 به این معنی است که آن ها هنوز از دانستن این که حریف شان در استادیوم الجنوب دوحه در 19 دسامبر چه تیمی خواهد بود فاصله زیادی دارند.

در حالی که باشگاه های برتر آسیای شرقی در قطر برای مشخص صندلی دیگر در فینال در رقابت با یکدیگر هستند، پرسپولیس در لیگ برتر ایران به میدان می رود.

مسائل فوتبال ایران فقط به مسائل ناشی از بیماری همه گیر COVID-19 محدود نمی گردد و باقری گفت که قهرمانی پرسپولیس در لیگ قهرمانان تأثیر ماندگاری در آینده بازی در ایران خواهد داشت.

باقری، نماینده کشورش در فینال جام جهانی 1998، از تهران گفت: فتح لیگ قهرمانان آسیا قطعاً نتایج بسیار مثبتی برای ما خواهد داشت. چه از نظر اقتصادی و چه از منظر عظیم تر به آن نگاه کنیم می تواند استعداد های جوان را ترغیب به فوتبال کند و به کوشش برای حرفه ای شدن ادامه دهد. این کار آن ها را ترغیب می نماید که به کوشش برای دستیابی به پیروزیت مورد نظر خود ادامه دهند. فوتبال در سراسر ایران، هم در سطح باشگاهی و هم در سطح ملی، شکوفا خواهد شد و به ما این امکان را می دهد که یک سری بازیکنان عظیم آموزش دیده داشته باشیم که می توانند آینده تیم ملی (تیم ملی) را بسازند.

این باشگاه مستقر در تهران در چهار سال گذشته پیروز به کسب عنوان قهرمانی لیگ خلیج فارس در لیگ حرفه یی ایران شده است و باقری ادامه داد که پیروزیت داخلی در چند هفته آینده برای شانس پیروزی در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا مهم است.

هافبک پیشین ملی پوش اضافه نمود: ما باید روحیه خود را بسیار بالا نگه داریم، کاملاً متمرکز باشیم و انگیزه پیروزی داشته باشیم. ما در داخل کشور باید با رقیبان سرسختی روبه رو شویم و تمام کوشش خود را می کنیم تا نتایج خوبی در خانه کسب کنیم که می تواند روحیه تیم را قبل از پرواز به قطر تقویت کند.

پرسپولیس قبلاً عیسی ال کثیر مهاجم توانمند خود را قبل از بازی رفت نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا مقابل النصر عربستان از دست داد. هم چنین احسان پهلوان و وحید امیری دو اخطاره هستند و این در حالی است که شجاع خلیل زاده مدافع میانی، باشگاه را ترک نموده و به الریان در لیگ ستارگان قطر پیوست.

با این حال بشار رسن، هافبک عراقی با وجود اعلام علنی قصد خود برای جدایی در ماه اکتبر، متقاعد شد که در این باشگاه بماند.

رسن یکی از اعضای اصلی تیم پرسپولیس بود که دو سال پیش در فینال لیگ قهرمانان آسیا به کاشیما آنتلرز ژاپن باخت، اما از آن موقع اتفاقات دیگری در این باشگاه تغییر نموده است.

مربی کروات برانکو ایوانکوویچ در ژوئن سال 2019 پرسپولیس را ترک کرد.

باقری در ادامه صحبت هایش گفت: هم در داخل کشور و هم در سطح بین المللی، فصل گذشته پس از چندین تغییر در تیم از جمله اضافه شدن سرمربی و بازیکنان جدید، کار سختی داشتیم. به همین دلیل صعود به فینال پس از مجبور شدن از عبور از چالش های مختلف برای ما معنی زیادی دارد. کسب جام در هر تورنمنتی بسیار شیرین است. اگر ما با جام در چمدان به خانه برگردیم، نه تنها برای پرسپولیس بلکه برای کل خانواده فوتبال در ایران افتخار است.

منبع: فرارو

به "مربی پرسپولیس به رویترز چه چیزی گفت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مربی پرسپولیس به رویترز چه چیزی گفت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید