ادعای بلومبرگ درباره متن جدید پیش نویس آمریکا در شورای امنیت علیه ایران، واشنگتن تلاشی برای راضی کردن مخالفان قعطنامه علیه تهران نمی کند!

به گزارش ابزار ایرانی، بلومبرگ مدعی شده است که به سند پیش نویس قطعنامه آمریکا در شورای امنیت دست یافته است.

ادعای بلومبرگ درباره متن جدید پیش نویس آمریکا در شورای امنیت علیه ایران، واشنگتن تلاشی برای راضی کردن مخالفان قعطنامه علیه تهران نمی کند!

به گزارش خبرگزاری ابزار ایرانی ، وب سایت خبری تحلیلی بلومبرگ در خبری خاطرنشان کرد که به نسخه ای از پیش نویس جدید قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی ایران توسط واشنگتن دست یافته که نشان می دهد کاخ سفید تمایلی به در نظر دریافت تغییرات مورد نظر متحدانش ندارد.

در ادامه انی خبر آمده است که کنندگی آمریکا در سازمان ملل، نسخه جدیدی از پیش نویس قطعنامه خود برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را در شورای امنیت توزیع نموده است.

بلومبرگ با ادعای اینکه به یک نسخه از متن این پیش نویس جدید قطعنامه دست پیدا نموده، نوشت: این (نسخه) از اعضای سازمان ملل می خواهد فروش تمامی تسلیحات به ایران و خرید آنها از ایران را متوقف کنند و از ارائه آموزش های فنی، منابع یا خدمات اقتصادی، مشورتی و دیگر یاری های مرتبط با تأمین، فروش، انتقال، فراوری، نگهداری یا نحوه استفاده از تسلیحات به ایران اجتناب کنند.

بر این اساس، پیش نویس جدید البته تقریبا شبیه همان نسخه ای است که پیشتر در ماه ژوئن توسط آمریکا توزیع شده بود و به زعم بلومبرگ این نشان می دهد که واشنگتن هیچ علاقه ای برای اعمال تغییرات مورد نظر متحدان و همچنین مخالفانش در شورای امنیت ندارد.

به نوشته این پایگاه خبری، کِلی کرافت کننده آمریکا در سازمان ملل نیز روز سه شنبه (به وقت محلی) اذعان کرد که روسیه و چین احتمالا هر قطعنامه ای را [علیه ایران] وتو می کنند.

بلومبرگ به نقل از کرافت نوشت: استراتژی دنیا کامل همواره این است که آنها (روسیه و چین) رأی ممتنع بدهند و قطعا وتو نکنند. با این حال، باید واقع بین باشیم. اکنون استراتژی این است که با دیگر اعضای شورای امنیت کار کنیم تا چین و روسیه را به گوشه ای فرستاده و توجیه شان کنیم.

310 310منبع: خبرآنلاین

به "ادعای بلومبرگ درباره متن جدید پیش نویس آمریکا در شورای امنیت علیه ایران، واشنگتن تلاشی برای راضی کردن مخالفان قعطنامه علیه تهران نمی کند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای بلومبرگ درباره متن جدید پیش نویس آمریکا در شورای امنیت علیه ایران، واشنگتن تلاشی برای راضی کردن مخالفان قعطنامه علیه تهران نمی کند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید