ابراز نگرانی ایران از درگیری های مرزی بین تاجیکستان و قرقیزستان

به گزارش ابزار ایرانی، سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن ابراز نگرانی از درگیری های مرزی بین تاجیکستان و قرقیزستان، آمادگی ایران را برای مساعدت به پیشبرد مذاکرات طرفین و ارائه تجربیات حقوقی و فنی در این زمینه خاطرنشان کرد.

ابراز نگرانی ایران از درگیری های مرزی بین تاجیکستان و قرقیزستان

به گزارش ابزار ایرانی، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (آدینه) در واکنش به درگیری های مرزی بین تاجیکستان و قرقیزستان گفت: جمهوری اسلامی ایران اخبار درگیری های اخیر در مناطق مرزی مشترک دو کشور دوست و برادر تاجیکستان و قرقیزستان را که منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی از شهروندان دو طرف شده است را با نگرانی دنبال می نماید.

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه کرد:ما ضمن تقدیر از تدابیر عاجل سران دو کشور که منجر به توقف این درگیری ها شده است، اطمینان داریم ادامه مذاکرات دو کشور منتهی به حل و فصل مسالمت آمیز هرگونه اختلاف مرزی خواهد شد.

سخنگوی دستگاه سیاست خارجی در پایان تاکید نمود:جمهوری اسلامی ایران آمادگی خود برای مساعدت به پیشبرد مذاکرات طرفین و همچنین ارائه تجربیات حقوقی و فنی خود در این زمینه را اعلام می دارد.

لازم به ذکر است؛ درگیری بین ساکنان مناطق مرزی و مرزبانان قرقیزستان و تاجیکستان تعدادی کشته و زخمی شدند.

رسانه های قرقیزی از کشته شدن دستکم 13 نفر و زخمی شدن 134 نفر خبر دادند و منابع تاجیک هم تعداد کشته شدگان را 10 نفر و زخمی شدگان را بیش از 90 نفر اعلام کردند.

سازمان ملل نیز ضمن ابراز نگرانی از وقوع درگیری مرزی بین تاجیکستان و قرقیزستان از توافق آتش بس بین دو طرف استقبال کرد.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین

به "ابراز نگرانی ایران از درگیری های مرزی بین تاجیکستان و قرقیزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز نگرانی ایران از درگیری های مرزی بین تاجیکستان و قرقیزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید