پرسپولیس رسما محبوب ترین تیم جهان شد

به گزارش ابزار ایرانی، در حالی که رئال مادرید در روزهای نخست با اختلاف صدرنشین بود، کمپین طرفداران پرسپولیس باعث شد تا آنها در نظرسنجی روزنامه نزدیک به سفیدپوشان مادریدی، دست بالاتر را داشته باشند.

پرسپولیس رسما محبوب ترین تیم جهان شد

ورزش سه نوشت: تیم فوتبال پرسپولیس بیشترین رای را در نظرسنجی محبوبترین باشگاه دنیا به دست آورد.

هفته گذشته نظرسنجی مارکا برای انتخاب محبوبترین و منفورترین باشگاه فوتبال در سراسر دنیا، جنجال های زیادی را در فضای رسانه ای ایران به پا کرد. این نظرسنجی در نهایت نیز با نتیجه جالب و دور از انتظار به خاتمه رسید.

در حالی که رئال مادرید در روزهای نخست با اختلاف صدرنشین بود، کمپین هواداران پرسپولیس باعث شد تا آنها در نظرسنجی روزنامه نزدیک به سفیدپوشان مادریدی، دست بالاتر را داشته باشند.

چند روز پیش از اعلام نتایج نهایی، صفحه توییتری روزنامه مارکا با عنوان سورپرایز در نظرسنجی، از هواداران رئال مادرید خواسته بود تا مشارکت بیشتری در نظرسنجی داشته باشند. اما همین دعوت دوباره، هواداران پرسپولیس را بر آن کرد که با حضوری پرشورتر، صدرنشینی خود را حفظ شد کنند.

البته نکته مهم این است که نتایج نظرسنجی روزنامه مارکا همچون نظرخواهی صفحات کنفدراسیون فوتبال آسیا، چندان نتایج علمی نیستند. خود این پایگاه ها نیز نظرسنجی خود را به عنوان یک پژوهش افکارسنجی عرضه نمی کنند بلکه بیشتر به عنوان عامل کری خوانی مورد استفاده قرار می دهند.

با این حال صرف حضور پرسپولیس در بین 28 گزینه نهایی روزنامه مارکا نشان می دهد که این روزنامه مشهور اسپانیایی از شرایط نسبت هواداری این باشگاه با سایرین در فوتبال آسیا اطلاع کافی دارد. همچنین صدرنشینی پرسپولیس بی تردید نام این باشگاه را بیشتر در بین جامعه فوتبال خارج از ایران مطرح می کند. گفتنی است بیش از نیم میلیون مخاطب در این نظرسنجی شرکت کرده بودند.

بعد از پرسپولیس که رای حداکثری را در این نظرسنجی به دست آورد، رئال مادرید، لیورپول و میلان در جایگاه های بعدی هستند.

مطابق انتظار در این روزنامه مادریدی، بارسلونا حتی جزو ده تیم محبوب هم نیست و در اتفاقی جالب پاری سن ژرمن قعر جدول را تسخیر کرده است. النصر هم در کنار پاری سن ژرمن دیگر تیم منفور این نظرسنجی بوده است.

منبع: عصر ایران

به "پرسپولیس رسما محبوب ترین تیم جهان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرسپولیس رسما محبوب ترین تیم جهان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید