آبه: اگر کرونا ریشه کن شود، المپیک برگزار می شود

به گزارش ابزار ایرانی، به نقل از رویترز، کمیته بین المللی المپیک و مقامات ژاپن ماه گذشته تصمیم گرفتند به دلیل شیوع ویروس کرونا بازی های المپیک توکیو را تا جولای 2021 به تعویق بیندازند.

آبه: اگر کرونا ریشه کن شود، المپیک برگزار می شود

با افزایش مبتلایان به ویروس کرونا در جهان و اینکه تولید واکسن راه طولانی در پیش دارد، سوالاتی مطرح شده در مورد اینکه برگزاری بازی های المپیک باید زمان بیشتری به تعویق بیفتد؟

شینزو آبه نخست وزیر ژاپن در این باره گفت: ما می گوییم المپیک و پارالمپیک باید به کامل ترین شکل برگزار شوند به این ترتیب که ورزشکاران و شرکت کنندگان با خیال راحت در مسابقات شرکت داشته باشند.

وی افزود: برگزاری بازی ها به کامل ترین شکل غیرممکن است مگر اینکه ویروس کرونا از بین برود.

براساس گزارش شبکه NHK، ژاپن در روز سه شنبه 112 مورد جدید مبتلا به ویروس کرونا را گفت. آمار روز چهارشنبه هنوز در دسترس نیست. شمار مبتلایان به ویروس کرونا در ژاپن 13 هزار و 895 مورد است که 413 نفر جان خود را از دست داده اند. این آمار در مقایسه با برخی از کشور های دیگر بسیار پایین است.

آبه در ادامه صحبت هایش یادآور شد: وقتی به این نگاه می کنیم با چه چیزی روبه رو هستیم باید برای مبارزه با این ویروس مقابله کنیم. ما ارتباط نزدیکی با کمیته بین المللی المپیک، کمیته برگزاری بازی ها و دولت توکیو داریم.

وی افزود: المپیک باید به شکلی برگزار شود که نشان دهد جهان در نبرد خود برابر کرونا پیروز شده است. در غیر این صورت، برگزاری بازی سخت خواهد بود.

منبع: فرارو

به "آبه: اگر کرونا ریشه کن شود، المپیک برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آبه: اگر کرونا ریشه کن شود، المپیک برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید