گزارش توئیتری ظریف از سفرش به ترکیه، عکس

به گزارش ابزار ایرانی، وزیر خارجه ایران در گزارشی توئیتری گفت وگوهایش با مقامات ترکیه را سازنده خواند و گفت که همسایگان همیشه برای ایران در اولویت قرار داشته و دارند.

گزارش توئیتری ظریف از سفرش به ترکیه، عکس

به گزارش ابزار ایرانی، وزیر خارجه کشورمان در توئیتی نوشت: گفت وگوهای سازنده ای با دوست خودم آقای مولود چاووش اوغلو و دیگر مقامات ارشد ترکیه در استانبول داشتم. تبادل نظرهای جدی و تصمیمات پربار در راستای همکاری های دوجانبه و همچنین موضوعات منطقه ای و جهانی صورت گرفت. رایزنی های نزدیک ضروری است. مقصد بعدی من مسکو است. همسایگان همیشه اولویت ما هستند.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران عصر دیروز (یکشنبه) به منظور دیدار و گفت وگو با همتای ترکیه ای خود به استانبول سفر کرد و قرار است در ادامه این سفر به روسیه نیز برود و با لاوروف دیدار و به گفت وگو بپردازد.

وی در بدو ورود به استانبول عنوان نمود: روابط دو کشور ایران و ترکیه در حوزه های مختلف تنگاتنگ است، اما نیاز به مشورت های مستمر دارد. به دلیل کرونا این مشورت ها در سطوح بالای دو کشور انجام نشده است، هر چند که رؤسای جمهوری و وزرا و مسئولان کمیسیون مشترک تلفنی گفت وگو کردند.

ظریف افزود: ضروری دیدم سفری به ترکیه برای مسائل دوجانبه و گفت وگو درباره از سرگیری روابط اقتصادی و همکاری های انرژی و مسائل منطقه ای داشته باشم.

وزیر خارجه ایران دو دور گفت وگو با همتای ترکیه ای خود داشت و پس از آن نیز در نشست خبری مشترک شرکت کرد و گفت: تا سرانجام این ماه انتقال گاز طبیعی به ترکیه از سر گرفته می شود و برقراری پروازها بین 2 کشور نیز در آینده در برنامه قرار گرفته است.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "گزارش توئیتری ظریف از سفرش به ترکیه، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش توئیتری ظریف از سفرش به ترکیه، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید