هنگام بریدن ترمز خودرو چه باید کرد؟

به گزارش ابزار ایرانی، یکی از خطراتی که رانندگان و سرنشینان وسایل نقلیه را همیشه تهدید می نماید، درست عمل نکردن ترمزهاست؛ اما هنگام بریدن ترمز خودرو چه باید کرد؟

هنگام بریدن ترمز خودرو چه باید کرد؟

به گزارش فارس، کارشناسان حوزه خودرو برترین راه برای پیشگیری از عامل حادثه ساز درست عمل نکردن ترمز ها را بازرسی همیشگی ترمز ها می دانند.

باید برای آنالیز ترمز ها از گوش ها و پاهایتان یاری بگیرید؛ به عنوان مثال اگر صدا هایی از ترمز ها می شنوید که می تواند خطرناک باشد یا احساس می کنید، پدال ترمز با روز های دیگر فرق می نماید، خودرو را در کنار جهت متوقف کنید.

با همه این احوال، احتمال اینکه هنگام رانندگی در جاده با این مسأله روبرو شوید، وجود دارد. اقداماتی که می تواند به شما برای کنترل خودرو و کاهش آسیب یاری کند، را باید بدانید.

با استفاده از کلاچ و تغییر دنده خودرو به یک دنده پایین تر، سرعت وسیله نقلیه را کمی کاهش دهید.

خودرو خود را به سمت راست جاده برانید و از حاشیه صاف جاده خارج شوید و این کار را آرام و با دقت، همراه با نگاه کردن به آینه ها و توجه به ترافیک انجام دهید.

گاهی بعضی وسایل اضافه در داخل خودرو مانند بطری آب، توپ های کوچک یا دیگر اشیا باعث ثابت ماندن پدال می گردد و نقص در عملکرد ترمز می شوند، به این موضوع توجه کنید و این وسایل را از جلوی جایگاه راننده دور کنید.

برای اطلاع دادن به خودرو های دیگر از علائم هشداردهنده مثل فلاشر بهره ببرید.

اگر قرار است به جایی برخورد کنید کم خطرترین را انتخاب کنید. هر چیزی بر برخورد با انسان ترجیح دارد.

آرامش خود را حفظ کنید. دانستن این نکات و توان انجام آن به جای وحشت و اضطراب به شما اعتماد به نفس می دهد.

پس از آن که خودرو را به طور ایمن متوقف کردید به حرکت کردن مجدد فکر نکنید، حتی اگر ترمز ها به طور اتفاقی دوباره آغاز به کار کردند. خودرو را به یک تعمیرکار نشان دهید.

منبع: فرارو

به "هنگام بریدن ترمز خودرو چه باید کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هنگام بریدن ترمز خودرو چه باید کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید