لزوم یاد دادن دفاع از حق خود در برنامه های آموزشی مدرسه

به گزارش ابزار ایرانی، وزیر آموزش و پرورش گفت: باید در برنامه های آموزشی مدرسه به دانش آموزان بیاموزیم با دیگران چگونه حرف بزنند و از حق خود چگونه دفاع نمایند.

لزوم یاد دادن دفاع از حق خود در برنامه های آموزشی مدرسه

به گزارش گروه اجتماعی ابزار ایرانی، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در ملاقات با معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به گزارش های ارائه شده در این نشست، اظهار کرد: فعالیت های خوبی در حیطه زنان و دختران در آموزش و پرورش اجرا شده است و مهارت های خوبی که مورد احتیاج دختران است، به آنان ارائه شده است لذا از این نوع برنامه ها استقبال و در انجام آن ها همکاری می کنیم.

وی اضافه کرد: جامعه ما به شدت از نظر مهارت های اجتماعی برای ساختن جامعه ضعف دارد لذا ارائه این نوع مهارت ها برای دختران بسیار لازم است.

حاجی میرزایی توضیح داد: گام های بلندی پس از انقلاب برای کاهش فاصله جنسیتی و کاهش فاصله آموزشی بین پسران با دختران برداشته شده است و باید در این زمینه اقدامات بیشتری انجام گردد.

وی عملکرد جمهوری اسلامی پس از انقلاب در حوزه زنان و دختران را بسیار درخشان توصیف و مطرح نمود: باید ببینیم اصولاً در آموزش وپرورش به دنبال چه چیزی هستیم، لذا اهداف سند تحول همان چیزی است که ما به دنبال آن هستیم و برای تحققش کوشش می کنیم.

وزیر آموزش و پرورش گفت: نظام تعلیم و تربیت دستگاهی فرهنگ ساز و تمدن ساز است و به افراد برای حضور بهتر و مؤثرتر در جامعه یاری می نماید لذا انسان ها در ابتدای تولد چیزی نمی دانند و از ابتدای زندگی آغاز به یادگیری می نمایند. یادگیری از خود، خلق، طبیعت و ارتباط باخدای خود، بنابراین نظام آموزشی به ما یاد می دهد چگونه از خودمان، دیگران و طبیعت بهتر بیاموزیم و چگونه ارتباط عمیق تری باخدا داشته باشیم.

وی ادامه داد: نظام تعلیم و تربیت، دانش آموزان را برای خوب شنیدن، خوب دیدن، خوب سخن گفتن و خوب اندیشیدن تربیت می نماید و به آن ها می آموزد که چگونه مناسبات جمعی شان بهتر گردد و سازگاری شان در جامعه افزایش یابد.

حاجی میرزایی اضافه کرد: آموزش و پرورش به افراد می آموزد چگونه می توانند مسؤولیت بیشتری داشته باشند و در برابر آسیب های اجتماعی ایمن باشد.

وی راه ایمن کردن دانش آموزان را در آموزش های مدرسه توصیف و مطرح نمود: باید در برنامه های آموزشی مدرسه به دانش آموزان یاد بدهیم با دیگران چگونه حرف بزنند و از حق خود چگونه دفاع نمایند؛ لذا امیدوارم این جلسه نقطه عطفی برای همکاری های بیشتر بین این وزارتخانه و معاونت امور زنان و خانواده باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "لزوم یاد دادن دفاع از حق خود در برنامه های آموزشی مدرسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم یاد دادن دفاع از حق خود در برنامه های آموزشی مدرسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید