سرقت اطلاعات میلیون ها کاربر سوپرمارکت آنلاین در هند

به گزارش ابزار ایرانی، اطلاعات شخصی میلیون ها نفر از کاربران سوپرمارکت اینترنتی هندی بیگ بسکت در جریان یک حمله سایبری به سرقت رفت.

سرقت اطلاعات میلیون ها کاربر سوپرمارکت آنلاین در هند

هری منون، مدیرعامل و یکی از موسسان سوپرمارکت آنلاین بیگ بسکت این حمله را تایید کرد که نخستین بار توسط شرکت تحقیقات امنیت سایبری سایبل آمریکا گزارش شده بود. اطلاعات به سرقت رفته شامل آدرس ایمیل، شماره تلفن همراه و نشانی کامل هستند که در دارک وب به قیمت بیش از 40 هزار دلار به فروش گذاشته شده اند.

منون به بلومبرگ نیوز گفت: یک رخنه اطلاعاتی اجرا شده و ما این مسئله را به پلیس جرایم سایبری گزارش نموده ایم اما به دلیل ادامه تحقیقات، به ابعاد این حمله اشاره ای نکرد.

با روی آوردن فزاینده کاربران به اینترنت برای تهیه مایحتاج خود در دوران همه گیری ویروس کرونا، جرایم سایبری افزایش پیدا نموده است. گروه علی بابا هولدینگ که حامی عظیم سوپرمارکت آنلاین بیگ بسکت است، اوایل سال جاری هدف حمله سایبری قرار گرفته بود که به پایگاه داده واحد لازادای این شرکت رخنه نموده بودند.

اما مقامات هندی برای انجام تحقیقات دیجیتالی به حد کافی مجهز نیستند. بانگالور که هاب فناوری هند است، هشت واحد پلیس جرایم سایبر در یک سال گذشته تشکیل داده که در راس هر کدام یک بازرس پلیس واقع شده است اما بسیاری از کارکنان این واحدها برای تحقیق درباره فیشینگ، هک و سایر انواع حملات آنلاین تعلیم ندیده اند. بعضی از این دفاتر هر ماه صدها شکایت دریافت می نمایند اما بسیاری از این جرایم حل نشده باقی می مانند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، بیگ بسکت که مقر آن در بانگالور است، محصولات غذایی به خریداران در بیش از دهها شهر می فروشد. این سوپرمارکت آنلاین سرگرم مذاکره برای فروش حدود 50 درصد سهم به ارزش حدود دو میلیارد دلار به گروه تاتا است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "سرقت اطلاعات میلیون ها کاربر سوپرمارکت آنلاین در هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرقت اطلاعات میلیون ها کاربر سوپرمارکت آنلاین در هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید