خبرنگاران کاهش حدود 50 درصدی تردد با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در گیلان

به گزارش ابزار ایرانی، رشت- خبرنگاران- استاندار گیلان با بیان اینکه طرح فاصله گذاری اجتماعی می تواند کمک موثرتری برای پیشگیری از ترددهای غیرضروری بین استان ها و شهرها داشته باشد، گفت: در ورودی جنوبی استان از محور قزوین به رودبار حدود 50 درصد کاهش تردد از نخستین دقایق بامداد امروز تا لحظه کنونی به مدت 18 ساعت گزارش شده است.

خبرنگاران کاهش حدود 50 درصدی تردد با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در گیلان

ارسلان زارع عصر جمعه در جریان بازدید از فرایند اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در محور ورودی استان در شهرستان رودبار، به اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در گیلان همزمان با سراسر کشور از نخستین دقایق بامداد امروز اشاره و اظهار کرد: در راستای اجرای این طرح از محورهای مختلف ورودی به گیلان، خودروهایی که مشمول مقررات ورود به استان نبودند بازگردانده شده اند.

وی شرح داد: مردم گیلان در راستای سیاست پیشگیری و قطع زنجیره چرخه ویروس کرونا در استان از یک ماه گذشته همکاری های خوبی داشته اند.

وی توجه به توصیه های پزشکی و در خانه ماندن، کاهش ترددها، تعطیلی بسکمک از مراسم و اجتماعات و تعطیلی داوطلبانه تعداد قابل توجهی از فروشگاه ها توسط اصناف و بازاریان بخشی از اقدامات همکاری مردم در راستای قطع زنجیره چرخه ویروس کرونا بود.

نماینده عالی دولت در گیلان اظهار کرد: به منظور تقویت اقدامات در راستای قطع زنجیره چرخه کرونا، طرح فاصله گذاری اجتماعی توسط دولت از بامداد امروز جمعه هشتم فروردین ماه در سراسر کشور از جمله استان اجرایی شد.

وی با بیان اینکه طرح فاصله گذاری اجتماعی می تواند کمک موثرتری برای پیشگیری از ترددهای غیرضروری بین استان ها و شهرها داشته باشد،شرح داد: در ورودی جنوبی استان از محور قزوین به رودبار حدود 50 درصد کاهش تردد از نخستین دقایق بامداد امروز تا لحظه کنونی به مدت 18 ساعت گزارش شده است.

زارع اضافه کرد:با اجرای این طرح و با سعه صدر ماموران نیروی انتظامی و افرادی که عهده دار مسئولیت اجرای این طرح هستند با شرحات آنان، رانندگان غیر بومی قانع شده و بدون تنش بازگشته و طرح اجرا شده است.

زارع اظهار کرد: برای اجرای این طرح پشتوانه قانونی و قاطعیت لازم وجود دارد و دادستان استان و شهرستان ها حامی طرح هستند .

و ادامه داد: چنانچه کسانی نخواهند تابع مقررات باشند، بر اساس پیش بینی های قانونی برای رانندگان متخلف جریمه 500 هزار تومانی و نیز توقف خودرو با اخذ هزینه های پارکینگ به مدت یک ماه اجرایی و برخورد خواهد شد.

وی گفت: همچنین آن دسته از کسبه و اصنافی که به نحوی بخواهند همکاری لازم را همچون دیگر کسبه و اصناف خوب، همدل و همراه مردم که در این ایام داوطلبانه محل کسب خود را نیمه تعطیل و حتی تعطیل کرده بودند، نداشته باشند؛ طبق قانون به مدت یک ماه پلمپ می شوند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران کاهش حدود 50 درصدی تردد با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در گیلان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کاهش حدود 50 درصدی تردد با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در گیلان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید