تداوم خرید تضمینی گندم در تعطیلات خرداد

به گزارش ابزار ایرانی، خرید تضمینی گندم از کشاورزان در روز های تعطیلِ نیمه خردادماه نیز ادامه یافت تا با فعالیت 5 هزار نفر از عاملان تشخیص و ذیحساب در مراکز فعال خرید، در مجموع بالغ بر 200 هزار تن خریداری گردد.

تداوم خرید تضمینی گندم در تعطیلات خرداد

به گزارش گروه مالی ابزار ایرانی، شرکت بازرگانی دولتی ایران بیان کرد: خرید تضمینی گندم از کشاورزان در سراسر کشور حتی در روز های تعطیلِ نیمه خردادماه نیز ادامه یافت تا با فعالیت 5 هزار نفر از عاملان تشخیص و ذیحساب در مراکز فعال خرید، در مجموع بالغ بر 200 هزار تن محصول از گندمکاران خریداری گردد.

در شرایطی که مراکز اداری و دستگاه های دولتی در سراسر کشور طی روز های سیزدهم تا پانزدهم خرداد، تعطیلات رسمی را سپری می کردند، اما مدافعان امنیت غذایی در سراسر کشور، در حال فعالیت بی وقفه برای تأمین کالا های اساسی و ضروری مردم بودند.

این گزارش می افزاید، فعالیت شبانه روزی عوامل تأمین انواع کالا های اساسی شامل گندم، برنج، شکر و روغن از مبادی داخلی و خارجی در تمام ایام سال حتی در روز های تعطیل نیز ادامه دارد و در تعطیلات سه روزه نیمه خرداد، 5 هزار عامل تشخیص و ذیحساب، هر روز بیش از 65 هزار تن از محصول گندمکاران را در سراسر کشور، خریداری و ذخیره سازی کردند.

لازم به ذکر است، خرید تضمینی گندم از چهارم فروردین ماه در کشور شروع شده و مراکز خرید بدون یک روز تعطیلی، محصولات کشاورزان 26 استان کشور را خریداری می نمایند و در دو ماه و نیمی که از شروع خرید تضمینی این محصول راهبردی گذشته است، 415 هزار و 338 محموله گندم به وسیله این مراکز از گندمکاران تحویل و خریداری شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تداوم خرید تضمینی گندم در تعطیلات خرداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم خرید تضمینی گندم در تعطیلات خرداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید