باقری کنی: کره جنوبی موظف به آزادسازی دارایی های ایران است

به گزارش ابزار ایرانی، ایرنا نوشت:معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: دولت کره جنوبی موظف به آزادسازی پول های بلوکه شده ایران است و تحریم های یکجانبه آمریکا نمی تواند توجیهی برای عدم پرداخت بدهی ها به ایران باشد.

باقری کنی: کره جنوبی موظف به آزادسازی دارایی های ایران است

چوی جانگ کان معاون وزیر خارجه کره جنوبی روز پنجشنبه که به وین اتریش سفر نموده است، با علی باقری معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ملاقات و گفت وگو کرد.

در این جلسه که به درخواست طرف کره ای و در محل نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در وین برگزار گردید، معاون وزیر خارجه کره جنوبی با اشاره به اهمیت روابط سئول - تهران، توضیحاتی در مورد پول های بلوکه شده ایران نزد کره جنوبی ارائه و مطرح نمود که این کشور برای بازپرداخت بدهی خود به ایران کوشش می نماید.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این ملاقات تأکید کرد که فارغ از نتایج گفت وگوها در وین، دولت کره جنوبی موظف به آزادسازی پول های بلوکه شده ایران است و تحریم های یکجانبه آمریکا نمی تواند توجیهی برای عدم پرداخت بدهی ها به ایران باشد.

در این جلسه بعلاوه تصریح شد که خودداری غیرقانونی و غیرقابل توجیه کره جنوبی از بازپرداخت بدهی های خود به ایران، نقطه ای تیره در تاریخ روابط دو کشور خواهد بود و سئول باید هرچه سریع تر نسبت به آزادسازی منابع ایران اقدام کند.

این ملاقات ارتباط مستقیمی با مذاکرات جاری میان ایران و گروه 1+4 نداشته و در چارچوب رایزنی های دوجانبه معمول میان دو کشور و به درخواست طرف کره ای انجام گرفته است.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "باقری کنی: کره جنوبی موظف به آزادسازی دارایی های ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باقری کنی: کره جنوبی موظف به آزادسازی دارایی های ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید