افغانستان، کوشش مشترک القاعده و داعش برای ایجاد پایگاه در بدخشان

به گزارش ابزار ایرانی، مقامات محلی در شمال شرق افغانستان اعلام کردند که گروه های تروریستی داعش و القاعده بطور مشترک برای ایجاد پایگاه امنی در ولایت بدخشان کوشش می نمایند.

افغانستان، کوشش مشترک القاعده و داعش برای ایجاد پایگاه در بدخشان

به گزارش دفتر منطقه ای ابزار ایرانی، زکریا سودا والی بدخشان خاطرنشان کرد که 600 خانواده داعشی و القاعده از کشورهای ترکمنستان، ازبکستان، چچن و پاکستان در این ولایت حضور یافته اند.

وی اضافه نمود که این تروریست ها در منطقه دره خستک شهرستان جرم ولایت بدخشان مستقر شده اند و برای ایجاد پایگاه امن در این منطقه کوشش می نمایند.

سودا به تلویزیون آریانا گفت: اعضای گروه تروریستی داعش پس از شکست در ولایت هلمند و ننگرهار تصمیم دارند با همکاری القاعده که تمامی آن ها اتباع خارجی هستند در منطقه خستک شهرستان جرم بدخشان مرکز خلافت ایجاد نمایند.

والی بدخشان تاکید نمود که اگر جلو این گروههای تروریستی گرفته نشود خطر بزرگی افغانستان و خاورمیانه را تهدید خواهد نمود.

الطاف الله علیزی از فرماندهان ارتش در بدخشان نیز در این باره گفت: دره خستک چندین سال است تحت حاکمیت گروه القاعده و داعش است. مرزهای این دره با کشور پاکستان، چین و تاجیکستان به روی تروریست ها باز است و منبع درآمد آنها از این دره استخراج طلا است که به وسیله مرزهای باز بدخشان به کشورهای دیگر صادر می نمایند.

مقام های نظامی در بدخشان می گویند که شبکه انصار الله، گروه ترکستان شرق، حرکت اسلامی ازبکستان از گروه هایی هستند که در شهرستان های جرم، وردوج و راغستان ولایت بدخشان بطور مستقیم با داعش و القاعده همکاری دارند.

علی احمدی معاون اول سپاه عملیات های ویژه در شمال افغانستان نیز در این باره گفت: گروه های خارجی که در دره خستک هستند از جنگ افزارهای پیشرفته در برابر ما استفاده می نمایند. بیشتر این جنگجویان شهروندان کشورهای خاورمیانه هستند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "افغانستان، کوشش مشترک القاعده و داعش برای ایجاد پایگاه در بدخشان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افغانستان، کوشش مشترک القاعده و داعش برای ایجاد پایگاه در بدخشان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید