اشتباه عجیب استقلالی ها درباره مهدی ترابی، ستاره پرسپولیس

به گزارش ابزار ایرانی، خبرنگاران: داستان سربازی رفتن یا نرفتن 2 بازیکن استقلال یعنی سیاوش یزدانی و محمدحسین مرادمند تبدیل به سوژه بحث برانگیز تازه ای در فوتبال ایران شده است. در شرایطی که عنوان شده این دو باید از اول اسفند به سربازی بروند، استقلالی ها در کوشش هستند تا معافیت این دو بازیکن را چندماه دیگر تمدید نمایند.

اشتباه عجیب استقلالی ها درباره مهدی ترابی، ستاره پرسپولیس

به گزارش ابزار ایرانی، فعلا کوشش مسئولان باشگاه استقلال در این زمینه حاصلی نداشته و این 2 بازیکن اجازه بازی در ملاقات امروز برابر فجرسپاسی را به دست نیاورده اند. همزمان، اما استقلالی ها نسبت به داستان سربازی 2 بازیکن تیم حریف، یعنی پرسپولیس معترض شده اند. آن ها اعتقاد دارند چرا کسی به ماجرای خدمت وحید امیری و مهدی ترابی در باشگاه پرسپولیس رسیدگی نمی نماید. درباره سربازی وحید امیری حرف و حدیث زیاد است و سازمان وظیفه گفته به زودی آنالیز خواهد نمود، ولی تعیین نیست چرا استقلالی ها پای مهدی ترابی، ستاره پرسپولیس، را در این مقطع زمانی به میان کشیده اند.

همین روز گذشته، محمد نوری بازیکن اسبق تیم استقلال در تبادل نظر با خبرورزشی با انتقاد تندوتیزی درباره شرایط مهدی ترابی حرف زده و گفته است: چراهمه روی بازیکنان سرباز استقلال زوم نموده اند؟ چرا کسی نمی گوید مهدی ترابی سرباز است؟ آیا آقای ترابی خونش با بقیه فرق می نماید؟ یا نژادش با دیگران فرق دارد که نباید سربازی برود؟ چرا ترابی باید مورد حمایت باشد و هر وقت دلش خواست به سربازی برود، اما بازیکنان استقلال به این شکل از پایین ترین تا بالاترین افراد مجموعه نظام وظیفه درباره شان اظهار نظر نمایند؟ چرا آن آقایانی که در حوزه نظام وظیفه نشسته اند حرفی درباره مهدی ترابی نمی زنند؟ خون مهدی ترابی از دیگران رنگین تر است؟ علت حمایت بیش از مقدار از این بازیکن چیست؟ اگر کسی می داند بگوید ما هم بفهمیم یا لااقل ما هم به بازیکنانمان یاد بدهیم آن ها هم کار هایی را بنمایند که مثل مهدی ترابی هر وقت دلشان خواست به سربازی بروند و یا اصلاً نروند.

استقلالی ها درشرایطی مطالب مذکور را درباره مهدی ترابی عنوان می نمایند که این بازیکن تازه 27 ساله شده و هنوز عضوی از تیم ملی فوتبال ایران است. طبق قانون، بازیکنانی که عضو تیم ملی فوتبال ایران هستند تا 30 سالگی از سربازی معاف هستند و بعد از این تاریخ باید برای رفتن به سربازی اقدام نمایند. تازه بعد از این تاریخ هم اگر به این بازیکنان اعلام احتیاج برای حضور در تیم ملی گردد، همچنان می توان معافیت آن ها را تمدید کرد. ترابی فعلا تا رسیدن به آن مرحله 3 سال دیگر زمان دارد و خطری او را تهدید نمی نماید مگر اینکه 6 ماه به تیم ملی دعوت نگردد که آن وقت از لیست معافی های ملی پوش خارج می گردد.

این موضوع دقیقا همان بندی است که شامل حال سیاوش یزدانی هم شده است؛ او علاوه بر فاکتور تحصیل از بند ملی پوش بودن استفاده نموده و، چون 30 سالگی را پشت سر گذاشته، تازه ماجرای رفتن به سربازی اش مطرح شده است. درباره مرادمند هم، چون این بازیکن عضوی از تیم ملی نبوده و حتی دعوت هم نشده است در نتیجه امکان استفاده از بند 30 سالگی را ندارد و باید فکری به حال خدمت سربازی اش کند.

منبع: فرارو

به "اشتباه عجیب استقلالی ها درباره مهدی ترابی، ستاره پرسپولیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشتباه عجیب استقلالی ها درباره مهدی ترابی، ستاره پرسپولیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید