ارائه بسته پیشنهادی شورای شهر تهران به هیات دولت برای مقابله با شیوع ویروس کرونا

به گزارش ابزار ایرانی، سخنگوی شورای شهر تهران از ارائه پیشنهادات شورای شهر تهران به هیات دولت به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا اطلاع داد و گفت: امشب (دوشنبه 4 فروردین ماه) با همفکرى اعضاء شورا، مجموعه اى از پیشنهاد ها به منظور ارائه در هیات دولت، تهیه و تنظیم شده است.

ارائه بسته پیشنهادی شورای شهر تهران به هیات دولت برای مقابله با شیوع ویروس کرونا

به گزارش گروه اجتماعی ابزار ایرانی، علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به ارائه پیشنهاداتی از سوی اعضای شورای شهر تهران به هیات دولت به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا در پایتخت اظهار کرد:امشب (دوشنبه 4 فروردین ماه) با همفکرى اعضاء شورا، مجموعه اى از پیشنهادها به منظور ارائه در هیات دولت، تهیه و تنظیم شده است.

وی با اشاره به پیشنهادات مطرح شده گفت:اعمال محدودیت در سیستم حمل و نقل عمومى (مترو، اتوبوس و مینى بوس)، تعطیلى فضاهاى فرهنگى و ورزشى شهرى تا اتمام موج شیوع کرونا، تعطیلى مجموعه فعالیت هاى غیرضرورى مدیریت شهرى تا 16 فروردین، و پس از آن به صورت شیفتى و دورکاریو و تعطیلى مراکز فرهنگى، تجارى، ورزشى و همچنین پارک ها و بوستان هاى سطح شهر، به وسیله اقدام عاجل مناطق و نواحى شهردارى تهران؛ که علیرغم مصوبه ستاد ملى مقابله با کرونا همچنان دایر هستند؛ از جمله پیشنهادات مطرح شده است.

سخنگوی شورای شهر تهران افزود: مقرر شده این مجموعه پیشنهادها که از سوى شوراى شهر تهران و با امضاء ریاست شورا ارسال شده است، توسط شهردار تهران در جلسه آتى هیات دولت و ستاد ملى مقابله با کرونا، به منظور بررسى و تصویب مطرح گردد.

اعطا توضیح داد: به عنوان سخنگوى شوراى اسلامی شهر تهران اعلام می کنم شورا آمادگى کامل دارد تا هرگونه اقدامى را که احتیاج به بررسى و تصویب از سوى مجلس شهرى داشته باشد، در اسرع وقت در دستور کار قرار دهد.

وی با بیان اینکه گزارش ها نشان مى دهد یکى از عوامل اصلى شیوع ویروس کرونا در کشورهایى نظیر ایتالیا و اسپانیا تداوم فعالیت سیستم حمل و نقل شهرى بوده است، اضافه نمود: باید به این نکته توجه داشت که شوراى شهر تهران به عنوان نماینده مستقیم شهروندان، طبق بندهاى 2 و 18 ماده 80 قانون شوراها نظارت بر امور بهداشت شهر را برعهده دارد.

سخنگوی شورای شهر تهران تاکید نمود: مطالبه نمایندگان مردم در شورا که بیش از هر نهاد دیگر، در متن زندگى شهروندان حضور دارند؛ حضور در فرایند تصمیم گیرى از صندلی نمایندگى مردم؛ و اطلاع دقیق از مبانى تصمیمات، و نیز موانع و محدودیت هایى است که منجر به برخى تصمیمات شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ارائه بسته پیشنهادی شورای شهر تهران به هیات دولت برای مقابله با شیوع ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه بسته پیشنهادی شورای شهر تهران به هیات دولت برای مقابله با شیوع ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید