8 سال حبس مجازات قتل مادر

به گزارش ابزار ایرانی، پسر معتاد که به اتهام قتل مادرش محاکمه شده بود، با رأی قضات به 8 سال زندان محکوم شد.

8 سال حبس مجازات قتل مادر

به گزارش گروه حوادث ابزار ایرانی از ایران ، رسیدگی به این پرونده از دهم فروردین سال گذشته با تماس پسر جوانی به نام رامین با پلیس شروع شد. او از خودکشی مادرش خبر داد و پس از آن مأموران به محل حادثه در خاتون آباد پاکدشت اعزام شدند. رامین 32 ساله در تشریح ماجرا گفت: ساعاتی پیش من و خواهرم از خانه بیرون رفته بودیم و پس از بازگشت متوجه شدم که مادرم خودش را حلق آویز کرده و دست به خودکشی زده است. بلافاصله پیکر مادرم را پایین آوردم، اما او دیگر نفس نمی کشید و پلیس را در جریان گذاشتم. پس از این اظهارات جسد زن 61 ساله با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد.

مأموران پلیس در بررسی خانه با مشاهده لکه های خون در راه پله و اینکه آثار ساییدگی روی نرده ها دیده نشد به موضوع مشکوک شدند و فرضیه خودکشی کم رنگ شد.

در ادامه پزشکی قانونی علت فوت زن سالخورده را خفگی گفت و رامین به عنوان نخستین مظنون بازداشت شد. وی که به مواد مخدر اعتیاد داشت، در ابتدا سعی کرد خودش را بی گناه نشان بدهد، اما وقتی با مدارک و مستندات علیه خـودش رو به رو شد.

به ناچار اتهامش را پذیرفت و پرونده پس از تکمیل به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

در جلسه دادگاه خواهر رامین به عنوان تنها، ولی دم پرونده از قصاص برادرش گذشت.

سپس رامین به جایگاه رفت و گفت: بعد از فوت پدرم من و مادر و خواهرم با هم زندگی می کردیم. از چند سال قبل معتاد شده بودم. به همین خاطر با مادر و خواهرم همیشه درگیر بودم. از وقتی فهمیدم مادرم خانه مان را به نام خواهرم سند زده، رابطه ام با آن ها بدتر شد. این رفتار مادرم باعث شده بود کینه او و خواهرم را به دل بگیرم.

وی در تشریح جزییات قتل گفت: روز حادثه دوباره با مادرم درگیر شدم، اما او شروع به داد و فریاد کرد. من او را هل دادم که سرش به دیوار راه پله ها خورد و خونریزی کرد. از ترسم او را رها کردم و به اتاق خودم رفتم. چند ساعت بعد وقتی از خواب بیدار شدم و به راه پله ها برگشتم، با پیکر بی جان مادرم روبه رو شدم و برای گمراهی پلیس طنابی را دور گردن مادرم پیچیدم و آن را از نرده های راه پله آویزان کردم تا همه فکر کنند مادرم خودکشی کرده است.

در خاتمه جلسه قضات وارد شور شدند و با توجه به رضایت اولیای دم و طبق ماده 612 قانون مجازات اسلامی متهم را به 8 سال حبس محکوم کردند.

منبع: جام جم آنلاین

به "8 سال حبس مجازات قتل مادر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 سال حبس مجازات قتل مادر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید