نزول ماسک از صندلی نخست ثروتمندان دنیا

به گزارش ابزار ایرانی، پس از اظهارات ماسک درباره ارز های مجازی، ارزش سهام تسلا 15 درصد و ارزش دارایی های وی 20 میلیارد دلار افت کرد و ماسک از صندلی نخست به سوم ثروتمندان دنیا نزول یافت.

نزول ماسک از صندلی نخست ثروتمندان دنیا

به گزارش گروه مالی ابزار ایرانی به نقل از اسپوتنیک، ارزش دارایی های ایلان ماسک 20.5 میلیارد دلار پس از برنامه زنده یکشنبه شب کاهش یافت و ارزش سهم خودروی الکتریکی تسلا 15 درصد افت کرد.

در این برنامه زنده ماسک درباره ارز مجازی داک کوین صحبت هایی کرد که از نظر حاضران به مسخره بیشتر شبیه بود، ماسک در این برنامه افزایش اخیر قیمت بیت کوین را مرتبط با مطالب منتشر شده در توییتر شخصی خود ندانست.

پس از این صحبت ها ارزش سایر ارز های مجازی هم تا 21 درصد افت داشت این خاتمه ماجرا نبود روز چهارشنبه شرکت تسلا اعلام نمود هر چند پیش از این یک و نیم میلیارد دلار در ارز مجازی بیت کوین سرمایه گذاری نموده بود، اما اکنون اوضاع عوض شده و حتی حاضر نیست پرداخت پول خودرو های تسلا با ارز مجازی را بپذیرد.

ماسک اعلام نمود: با این که طرفدار عظیم ارز بیت کوین است به دلیل ملاحظات زیست محیطی نمی تواند روی آن سرمایه گذاری کند این اظهار نظر ضربه سختی بر بیت کوین بود و در همان روز ارزش این ارز مجازی مهم در جهان 15 درصد افت کرد.

ارز مجازی بیت کوین بار ها به دلیل مصرف بالای انرژی تحت انتقاد های شدید بوده است و این نگرانی را ایجاد می نماید که افزایش مصرف سوخت های فسیلی به محیط زیست ضربه بزند و تغییرات آب و هوایی را تشدید کند. این انتقاد ها در ماه های اخیر دقیقا همان زمانی که ارزش ارز های مجازی صعودی بود، وجود داشت به طوری که بار ها بیل گیتس میلیاردر حوزه فناوری از تاثیر بیت کوین بر تغییرات آب وهوایی انتقاد کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نزول ماسک از صندلی نخست ثروتمندان دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نزول ماسک از صندلی نخست ثروتمندان دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید