فارس من، راه اندازی سامانه ای جامع برای راستی آزمایی مدرک تحصیلی مسؤولان کشور

به گزارش ابزار ایرانی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی،خواهان ارائه طرحی پیرامون مدرک تحصیلی مسؤولان به مجلس شد و گفت: سامانه ای راه اندازی گردد که راستی آزمایی مدرک تحصیلی مسؤولان کشور را آنالیز و به صورت شفاف به عموم مردم ارائه کند.

فارس من، راه اندازی سامانه ای جامع برای راستی آزمایی مدرک تحصیلی مسؤولان کشور

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی ابزار ایرانی، سامانه فارس من سامانه ای است که مخاطبان ابزار ایرانی می توانند به وسیله آن مسائل خود در تمام حوزه ها را مطرح نمایند تا ابزار ایرانی خبرگزاری این مسائل را پیگیری نموده و پاسخ آن را از مسؤولان دریافت نمایند.

مخاطبان ابزار ایرانی موضوع راستی آزمایی مدرک تحصیلی مسئولین کشور را مطرح نموده و از ابزار ایرانی خواهان گفت وگو با مسئولان شدند که ابزار ایرانی نیز برحسب وفای به عهد این موضوع را در دستور کار قرار دادند.

در پیگیری خبرنگار، سیدجواد ساداتی نژاد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای، گفت: راستی آزمایی مدرک تحصیلی مسؤولان کشور از جمله موارد شفافیت است و زمانی که شخصی مدرکی ارائه می نماید توسط وزارت علوم آنالیز و صحت و سلامت آن مدارک اعلام می گردد.

راه اندازی سامانه برای راستی آزمایی مدرک تحصیلی

وی اضافه نمود: مهم است که فرد در چه زمانی مدرک تحصیلی خود را دریافت نموده باشد.در بعضی مواقع ممکن است فردی مسؤولیت و صندلی شغلی داشته باشد و همزمان مدرک تحصیلی بگیرد که قطعا چنین مدرکی قابلیت پیگیری دارد. زمانی هم هست که شخصی مسؤولیتی دارد و باید کارش را انجام دهد و قطعا نمی گردد که همزمان هم مسؤولیت داشته باشد، هم درس بخواند و مدرک دکتری بگیرد؛ البته شاهدیم که بعضی از مسؤولان به این صورت مدرک اخذ نموده ا ند.

وی در پاسخ به این سوال فارس که این راستی آزمایی باید به وسیله چه ارگانی صورت بگیرد، گفت: یکی از راه ها این است که طرحی در این مورد به مجلس ارائه گردد تا پیگیری های لازم صورت بگیرد یا سامانه ای راه اندازی گردد که راستی آزمایی مدرک تحصیلی مسؤولین کشور را آنالیز و به صورت شفاف به عموم مردم ارائه کند.

وی در سرانجام گفت: البته در زمان انتخابات دستگاه های ذی ربط از جمله شورای نگهبان صلاحیت افراد و اصالت مدرک تحصیلی را آنالیز می نماید ولی ارگانی که به صورت عمومی چنین کاری را انجام دهد در کشور وجود ندارد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "فارس من، راه اندازی سامانه ای جامع برای راستی آزمایی مدرک تحصیلی مسؤولان کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فارس من، راه اندازی سامانه ای جامع برای راستی آزمایی مدرک تحصیلی مسؤولان کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید