فائوچی: آمار روزانه مبتلایان به کرونا در آمریکا احتمالا به 100 هزار می رسد

به گزارش ابزار ایرانی، مدیر مؤسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی فدرال آمریکا در جلسه کمیته سنا با بیان اینکه ویروس کرونا در ایالات متحده هنوز تحت کنترل درنیامده هشدار داد که احتمالا آمار روزانه مبتلایان به این ویروس در آمریکا به 100 هزار نفر برسد.

فائوچی: آمار روزانه مبتلایان به کرونا در آمریکا احتمالا به 100 هزار می رسد

به گزارش گروه بین الملل ابزار ایرانی، دکتر آنتونی فائوچی مدیر مؤسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی فدرال آمریکا روز گذشته (سه شنبه) در یکی از کمیته های سنا در مورد تسریع شیوع کرونا در ایالات متحده آمریکا هشدار داد که در صورتیکه آمریکا شیوع کرونا را کنترل نکند، تعداد آمار روزانه مبتلایان به کرونا در این کشور به 100 هزار نفر می رسد.

طبق گزارش شبکه ان بی سی نیوز، وی در این جلسه توضیح داد: روشن است که ما هم اکنون کنترل کامل (برکرونا) نداریم. من بسیار نگرانم زیرا اوضاع احتمالاً خیلی بد گردد.

فائوچی بر لزوم کنترل کووید-19 در تمامی آمریکا تأکید کرد و گفت: ما فقط نمی توانیم بر آن مناطقی که شاهد افزایش شدید (شیوع کرونا) هستیم، تمرکز کنیم. این قضیه تمام کشور را در معرض خطر قرار می دهد.

این مقام آمریکایی توضیح داد گرچه اطلاعات اولیه امیدوارکننده بوده است اما هیچ تضمینی در مورد ساخت واکسن وجود ندارد و امیدواریم تا ابتدای سال آینده مقادیری از واکسن تا شروع سال آینده در دسترس باشد.

اظهارات فائوچی در شرایطی مطرح شده است که خبرگزاری رویترز گزارش نموده است که روز گذشته (سه شنبه)، تعداد آمار روزانه مبتلایان به کرونا در ایالات متحده آمریکا با رکوردی جدید به 47 هزار نفر رسید.

طبق این گزارش، کالیفرنیا، تگزاس و آریزونا به کانون های جدید شیوع کرونا در ایالات متحده آمریکا تبدیل شده اند.

آمار و ارقام جدید دانشگاه جانز هاپکینز نشان می دهد که در 24 ساعت گذشته، مجموع قربانیان ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا به 127 هزار و 322 نفر رسیده است.

این آمار و ارقام همچنین حاکی از آن است که در بازه زمانی مذکور، شمار کلی مبتلایان به ویروس کووید-19 در ایالات متحده آمریکا به دو میلیون و 629 هزار و 372 نفر رسیده است.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "فائوچی: آمار روزانه مبتلایان به کرونا در آمریکا احتمالا به 100 هزار می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فائوچی: آمار روزانه مبتلایان به کرونا در آمریکا احتمالا به 100 هزار می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید