رفتار دوگانه باشگاه ذوب آهن؛ از نادیده گرفتن 300 هزار یورو تا اعتراض به کاهش تبلیغات

به گزارش ابزار ایرانی، باشگاه ذوب آهن اصفهان در مورد بحث درآمدزایی در فوتبال سیاستی دوگانه ای را در پیش گرفته است.

رفتار دوگانه باشگاه ذوب آهن؛ از نادیده گرفتن 300 هزار یورو تا اعتراض به کاهش تبلیغات

به گزارش خبرنگار ورزشی ابزار ایرانی، باشگاه ذوب آهن اصفهان روز گذشته با صدور بیانیه ای به محدود شدن فضای تبلیغاتی روی لباس تیم ها اعتراض کرد.

با وجود اینکه می توان به خیلی از مسائل عایدیزایی در فوتبال ایران از جمله حق پخش و تبلیغات محیطی نقد داشت اما به نظر می رسد سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال برای خلوت شدن طرح ها و نوشته ها روی لباس تیم ها چنین تصمیمی را اتخاذ نموده اند، مسئله ای که در فوتبال حرفه ای جهان هم رعایت می گردد و باشگاه ها معمولا یک یا دو اسپانسر روی لباس های شان تبلیغ می نمایند اما در فوتبال ایران شاهد بودیم که مقابل و پشت و حتی روی سرشانه ها و شورت ورزشی هم تبلیغات با آزار بصری خاصی، خودنمایی می نماید.

با این وجود باشگاه ذوب آهن از ممنوع شدن درج تبلیغات روی شورت های ورزشی بازیکنان با تعجب یاد و در بخشی از این بیانیه اسم نموده: بدنه نحیف و فقیر باشگاهداری در میهن عزیز اسلامی مان هر روز شاهد موارد شگفت آوری از این دست است!

ذوب آهن درحالی رعایت اصول حرفه ای تبلیغات و باشگاهداری را با انتقاد موردی شگفت آور اسم می نماید که اخیرا خود این باشگاه اصفهانی موردی به مراتب شگفت آور و خاص تر را در بحث عایدی زایی و باشگاهداری رقم زده است.

مجتبی فریدونی مدیرعامل ذوب آهن اعلام نموده این باشگاه بنا دارد به جای مبلغ 300 هزار یورو غرامت از باشگاه روبین کازان روسیه، واکسن اسپوتنیک دریافت کند. مورد عجیب تر اینکه باشگاه روسی چنین درخواستی نداده و ذوبی ها خودشان برای عدم دریافت پول نقد به کنسولگری روسیه رو زده اند! (این رقم در مصاحبه مدیرعامل با سایت رسمی باشگاه به اشتباه 300 هزار دلار اسم شده و مبلغ صحیح 300 هزار یورو است.)

این درخواست باشگاه ذوب آهن درحالی است که فوتبال ایران در پرداخت خسارت و غرامت به بازیکنان خارجی سردمدار است ولی تا به امروز اتفاق نیفتاده که یکی از باشگاه های ایرانی بتواند به جای پول، محصولی از ایران، مثلا زعفران یا پسته به خارج حواله کند. علاوه بر این مدیرعامل باشگاه ذوب آهن گفته که تعداد واکسنی که به جای دریافت 300 هزار یورو دریافت خواهد شد به بازیکنان تیم های مختلف،کادر و پرسنل باشگاه ذوب آهن تزریق می گردد.

این 300 هزار یورو، غرامت قابل توجه ای است که با زحمتی طولانی، برای انتقال غیرقانونی رضا شکاری از ایران به روسیه برای ذوب آهن به دست آمده اما حالا این باشگاه در حالی که وظیفه و البته تخصصی برای واردات واکسن کرونا ندارد در پی خرج این پول در خارج از کشور است، پولی که عایدی و حق باشگاه ذوب آهن برای پرورش و فروش بازیکن تحت قراردادش به شمار میرود. به تعبیری دیگر باشگاه ذوب آهن با وجود اینکه رای قطعی برای دریافت 300 هزار یورو دارد اما می خواهد این پول را نگرفته، خرج کند.

باشگاه ذوب آهن که نشان داده دغدغه عایدیزایی در فوتبال را دارد، در بیانیه اش برای محدود شدن فضای تبلیغات روی پیراهن تیم ها که مسئله به مراتب کم اهمیت تری نسبت به 300 هزار یورو پول نقد است، از خلاف حرکت فوتبال ایران در جریان جهانی عایدیزایی ورزش صحبت می نماید اما حاضر است دقیقا در خلاف جهت جریان جهانی و حرفه ای بیش از 9 میلیارد تومان از عایدی نقدی باشگاه را تبدیل به یک محصول مثل واکسن کند. واکسنی که تهیه و تزریقش به مردم وظیفه حداقل فوتبال نیست و طبیعی است که پول فوتبال باید خرج خود فوتبال گردد.

در انتهای بیانیه باشگاه ذوب آهن هم آمده است: داستانی قدیمی می گوید وقتی تبر را به جنگل آوردند درختان با حیرت گفتند: آه وافسوس که دسته اش از جنس ماست!

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "رفتار دوگانه باشگاه ذوب آهن؛ از نادیده گرفتن 300 هزار یورو تا اعتراض به کاهش تبلیغات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رفتار دوگانه باشگاه ذوب آهن؛ از نادیده گرفتن 300 هزار یورو تا اعتراض به کاهش تبلیغات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید