درخواست سفیر ایران از ژاپن

به گزارش ابزار ایرانی، سفارت جمهوری اسلامی ایران در ژاپن در توئیتی نوشت: انتظار داریم در شرایط سخت مبارزه مردم ایران با کرونا، به نشانه همبستگی و دوستی دیرینه ایران و ژاپن، شاهد نادیده دریافت تحریم های ظالمانه و باز نمودن تبادلات عادی اقتصادی دو کشور باشیم.

درخواست سفیر ایران از ژاپن

به گزارش ابزار ایرانی، سفارت ایران در ژاپن امروز جمعه همچنین با اشاره به سخنان مرتضی رحمانی موحد در کنفرانس خبری روز گذشته خود با رسانه های ژاپن در توکیو در توئیت دیگری نوشت: جامعه جهانی از جمله ژاپن باید تحریم های ظالمانه و یک جانبه آمریکا که سلامت مردم ایران و حتی جهان را به مخاطره انداخته است نادیده گرفته و امکان دسترسی به تجهیزات پزشکی برای مقابله با کرونا را برای ایران فراهم نماید.

رحمانی موحد همچنین با تاکید بر این که دشمنی رژیم آمریکا با مردم ایران وارد مرحله تازه ای شده و تروریسم سلامت را علیه ملت ایران آغاز کرده است، گفت: حق دسترسی به بهداشت و حق حیات یکی از موضوعات مهم حقوق بشری است و ایجاد هر نوع محدودیتی در این زمینه، ناقض این اصل مهم می باشد.

او ادامه داد: خوشبختانه مقامات برخی از کشورها و سازمان های بین المللی با درک این شرایط حساس و ویژه بین المللی، خواستار لغو فوری و جدی همه تحریم ها از جمله تحریم های پزشکی، دارویی، وسایل آزمایشگاهی و سایر ملزومات پزشکی مورد نیاز ایران شده اند.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در ژاپن پیش از این از اقدام دولت توکیو در اعطای 23.5 میلیون دلار کمک پزشکی و درمانی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در ایران قدردانی کرده بود.

سفارت ایران در توکیو در توئیتی نوشت: مبارزه همه جانبه با ویروس COVID-19 نیازمند همبستگی جهانی است اقدام محبت آمیز دولت ژاپن در اعطای 23 و نیم میلیون دلار کمک پزشکی به ایران شایسته قدردانی است.

312 310

منبع: خبرآنلاین

به "درخواست سفیر ایران از ژاپن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست سفیر ایران از ژاپن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید