خسارت 870 میلیارد تومانی سیلاب اخیر به جاده ها، 856 راه روستایی بازگشایی شد

به گزارش ابزار ایرانی، رضا اکبری، در تشریح آخرین شرایط محورهای در استان هایی که در بارش های یک ماه اخیر دچار سیلاب شده بودند، شرح داد. اخیراً سه مرحله سیلاب در جاده های کشور داشتیم و 19 استان درگیر سیل شدند، اما بیشترین خسارت در 11 استان به جاده ها ایجاد شد.

خسارت 870 میلیارد تومانی سیلاب اخیر به جاده ها، 856 راه روستایی بازگشایی شد

وی ادامه داد: در سیلاب اخیر 9 هزار و 934 کیلومتر جاده آسیب دید و 886 دستگاه پل و ابنیه فنی تخریب شد.

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با بیان اینکه 576 محور در سیلاب های اخیر آسیب دید، گفت: در حال حاضر 45 راه روستایی مسدود باقی مانده است و همچنین محورهای شریانی شهداد - نهبدان، خلخال - اسالم و خرم آباد - پلدختر در حال حاضر مسدود است.

اکبری گفت: 901 راه روستایی در سیلاب های اخیر مسدود شده بود که اغلب آنها باز شد و در حال 45 راه روستایی مسدود داریم.

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: این 45 راه روستایی مسدود در استان های کرمان (پنج محور)، هرمزگان (34 محور)، گلستان (2 محور) و سیستان و بلوچستان (4 محور) است.

اکبری گفت: در حال حاضر در استان های کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان بارش خاصی نداریم و امیدواریم این محورهایی که دچار سیلاب شده اند، با فروکش کردن آب به سرعت بازگشایی و اصلاح شوند.

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای بیان نمود: آخرین برآورد خسارتی که از کل محورهای آسیب دیده از سیلاب داشتیم، رقم 870 میلیارد تومان بود که به ستاد وزارت راه و شهرسازی اعلام شد.

فارس

منبع: گردشبان

به "خسارت 870 میلیارد تومانی سیلاب اخیر به جاده ها، 856 راه روستایی بازگشایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خسارت 870 میلیارد تومانی سیلاب اخیر به جاده ها، 856 راه روستایی بازگشایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید