خبرنگاران 60 میلیارد ریال برای آبرسانی در بخش الوار اندیمشک هزینه شد

به گزارش ابزار ایرانی، اندیمشک-خبرنگاران-رئیس آبفا منطقه اندیمشک با بیان اینکه کار احداث مخزن آب امیرسیف با اعتباری بالغ بر 60 میلیارد ریال در بخش الوار گرمسیری به خاتمه رسید گفت:با بهره برداری از این مخزن ذخیره آب ساکنان 19 روستای منطقه از مزایای آن بهره مند شدند.

خبرنگاران 60 میلیارد ریال برای آبرسانی در بخش الوار اندیمشک هزینه شد

علیرضا بنیادی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ابزار ایرانی اضافه نمود:برای احداث این مخزن 30 میلیارد ریال و اجرای خطوط انتقال آن نیز 30 میلیارد دیگر هزینه شده است.

وی بیان نمود:خطوط انتقال نیز به طور کامل اجرا شده و روستاهای سرخکان، جااردو، کوشکی، امیرسیف، بن هنی، تاک آب، چلت، ونایی، نور آباد، سراشکفت، خوش آب، دجمریج، جهانگیرخانی، شیرین آب، کلگدره 1، کلگدره 2، میدان خداوردی، سرچاه خوش آب، سرچاه دروزناب از مزایای آن برخوردار شدند.

وی گفت:بعضی کارهای جانبی و تکمیلی دیگر نیز برای این طرح اجرا خواهد شد تا این تعداد روستا و شهر بیدروبه از مزایای بیشتری در رابطه با تامین آب آشامیدنی بهره مند شوند.

بنیادی اضافه نمود:برای اجرای این طرح شبکه برق به طول 500 متر وخط انتقال آب به طول 400 متر از محل زیرسطحی به مخزن 1700 مترمکعب اجرا گشت.

وی گفت:با این اقدامات از 2 دستگاه الکتروپمپ 45 کیلووات با توان 50 لیتر بر ثانیه بهره برداری شد.

به گفته وی در راستای بهبود شرایط آب شرب در شهرهای حسینیه، بیدروبه و چم گلک طرح های مربوطه به سرعت در حال انجام است که مابقی طرح ها به زودی افتتاح می شوند.

وی اضافه نمود:مخزن آب پایتخت گلزار نیز از دیگر طرح های آبرسانی شاخص بخش الوار گرمسیری است که با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد ریال احداث و با تکمیل خطوط انتقال آن ، 19 روستا از مزایای آن برخوردار می شوند.

بنیادی گفت: تعداد 250 کنتور آب خراب در شهر حسینیه تعویض شده ضمن اینکه آبدهی 17 لیتر برثانیه با حفاری چاه دوکوهه به 42 لیتر بر ثانیه رسید.

وی گفت: تعویض الکتروپمپ ایستگاه بالا رود خط 300جهت تقویت فشار اجرا و یک هزارمتر شبکه گذاری در کوی سلامت بیدروبه نیز اجرا شد ضمن اینکه حدود 180شکستگی در سطح این شهر تعمیر شده است.

رئیس آبفا منطقه اندیمشک با تشریح اقدام های انجام شده در شهر حسینیه گفت: تعمیر تعداد 80شکستگی، تعویض الکتروپمپ چاه آب دوم روستایی برای افزایش دبی با همکاری آب روستایی و احداث مخزن 2 هزارمترمکعبی شهر حسینیه از دیگر اقدام ها در این راستا بوده است همچنین پروژه خطوط ورودی و خروجی مخزن 2هزار مترمکعبی حسینیه در دست اجرا است.

وی بیان نمود:طرح مطالعاتی توسط شرکت مشاور برای اصلاح 26کیلومتر شبکه آبرسانی فرسوده شهر بیدروبه و طرح مطالعاتی اصلاح شبکه در شهر حسینیه توسط شرکت پور آب نیز در دستور کار است همچنین الکتروپمپ کلر زنی ایستگاه پمپاژ بالارود تعویض شد.طی یک هفته اخیر یک دستگاه الکتروموتورپمپ جدید ایستگاه بالارود برای تامین آب شهر بیدروبه تعویض و در مدار بهره برداری نهاده شد.

بنیادی همچنین از اصلاح و ساماندهی شبکه آب شرب چم گلک اطلاع داد و اضافه نمود:این طرح مراحل پایانی را پشت سر می گذارد و به زودی بهره برداری می گردد.

وی گفت:طرح آبرسانی دیلم دشت باریکاب نیز با اعتبار 25 میلیارد ریال شروع شده که به وسیله 2 چشمه و با ساخت چهار منبع با ظرفیت 50 متر مکعب آب این منطقه تامین خواهد شد همچنین آبرسانی به روستای تله زرکه با حفر چاه 250 متری با 2 منبع 100 و200 متر مکعبی با اعتبار16 میلیارد ریال تکمیل شد.

بنیادی گفت: با تحقق کامل این طرح ها در آینده نزدیک ، شاهد توسعه بسیار خوبی در زمینه زیرساخت های آبرسانی در شهرستان اندیمشک خواهیم بود.

شهرستان اندیمشک در شمال استان خوزستان دارای 2 بخش مرکزی و الوار گرمسیری است.

بخش الوار گرمسیری دارای 178 روستای پراکنده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 60 میلیارد ریال برای آبرسانی در بخش الوار اندیمشک هزینه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 60 میلیارد ریال برای آبرسانی در بخش الوار اندیمشک هزینه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید