جیمزوب محل تولد خورشید را به تصویر کشید، عکس

به گزارش ابزار ایرانی، اولین تصاویر تمام رنگی جیمزوب در 12 ژوئیه 2022 منتشر شد؛ این تصاویر نماهای دقیقی از اتمسفر سیارات خارج از منظومه شمسی ارائه داد و نماهای جدیدی از سیارات درون منظومه شمسی را ثبت کرد.

جیمزوب محل تولد خورشید را به تصویر کشید، عکس

به گزارش خبرگزاری ابزار ایرانی ، تنها در یک سال، تلسکوپ فضایی جیمز وب دید بشر نسبت به کیهان را تغییر داد. بیل نلسون، مدیر ناسا، گفت: هر تصویر تازه یک کشف تازه است و دانشمندان در سراسر دنیا را قادر می سازد تا سؤالاتی بپرسند و به آنها پاسخ دهند.

از موشک کروز ابومهدی چه می دانیم؟ / کابوس ناوهای دشمن/ عکس

تغییرات مجذوب نماینده کیا سورنتو رقیب قدرتمند سانتافه تازه/ عکس

تصویر تازه جیمز وب که در 12 ژوئیه 2023 منتشر شد، نزدیکترین منطقه ستاره ساز به زمین را نشان می دهد. این تلسکوپ 390 سال نوری از ما فاصله دارد، که به این معنی است که تلسکوپ جیمز وب می تواند تصاویر نزدیک با جزئیات بسیار زیادی را دریافت کند.

تصویر وب از رو اوفیوچی به ما این امکان را می دهد تا شاهد دوره بسیار کوتاهی در چرخه حیات ستاره ای با وضوح تازه باشیم. خورشید خودمان مدت ها پیش چنین فازی را تجربه نموده است، و اکنون فناوری لازم برای تماشا آغاز داستان ستاره دیگری را داریم.

ناسا توضیحات زیر را برای عکس بالا ارائه نموده است:منطقه ستاره ساز فعال. فواره های قرمز دوگانه متضاد که از ستاره های جوان می آیند، نیمه تاریک تر بالای تصویر را پر می نمایند، در حالی که ساختاری به رنگ زرد کم رنگ و غار مانند در مرکز پایینی قرار گرفته است که به سمت ساعت دو کج شده و یک ستاره درخشان در مرکز آن قرار گرفته است. گرد و غبار ساختار غار تا ساعت هشت تیره تر می گردد و به ستارگان و کهکشان های دور اجازه می دهد خود را نشان دهند.

ستاره های کوچکتر در اطراف تصویر پراکنده شده اند. ابری تیره در بالای طاق غار گرد و غبار درخشان قرار گرفته است، با یک جریان در سمت راست در حال پیچش است. سایه تیره ابر در مرکز به صورت فشرده به نظر می رسد، با نوری که به شکل مثلث در بالا و پایین آن ظاهر می گردد و حضور ستاره ای را در داخل ابر تاریک نشان می دهد. بزرگ ترین فواره های مواد قرمز تصویر از درون این ابر تیره بیرون می آیند، ساختاری ضخیم مانند صورت ناهموار یک صخره، که در لبه ها درخشان تر می گردد. در مرکز بالای تصویر، یک ستاره یک سایه تیره کوچکتر دیگر، این بار به صورت عمودی را نشان می دهد. در سمت چپ این ستاره، منطقه نامشخص تر است، مثل این که این ستاره نیز آغاز به پاک کردن فضای اطراف خود می نماید.

منبع: click on detroit

227227

منبع: خبرآنلاین

به "جیمزوب محل تولد خورشید را به تصویر کشید، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جیمزوب محل تولد خورشید را به تصویر کشید، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید