بیم کارشناسان امنیتی از اتحاد داعش و القاعده

به گزارش ابزار ایرانی، یک کارشناس امنیتی عراقی با اشاره به حضور 7000 داعشی در عراق و سوریه نسبت به احتمال قدرتگیری مجدد داعش از طریق اتحاد با القاعده هشدار داد.

بیم کارشناسان امنیتی از اتحاد داعش و القاعده

روزنامه الحره نوشت، با گذشت کمتر از یک سال از اعلام شکست داعش، این گروه تروریستی بار دیگر از اوایل 2020 فعالیت خود را در عراق و سوریه از سر گرفته است هر چند هنوز این فعالیت ها به درجه اشغال نظامی شهرها و روستاها نرسیده است.

هشام الهاشمی، کارشناس امنیتی عراقی دلیل فعالیت مجدد داعش را نیاز این گروه به بودجه و نیز فراهم بودن فضا و حضور نیروهای ائتلاف بین المللی و آمریکا در خاک عراق مطرح نمود و گفت، ابوابراهیم القریشی الهاشمی، سرکرده جدید داعش جذابیت کمتری نسبت به ابوبکر البغدادی، سرکرده سابق دارد و به اندازه او قدرت فقهی ندارد اما تندرو بوده و از سال 2001 عضو گروه های تروریستی از جمله القاعده بوده است.

وی ادامه داد، در حال حاضر بین 6 تا 7000 داعشی در مناطق مرزی عراق و سوریه فعالیت دارند و علاوه بر آنها 11 تا 12000 پرسنل لجستیک غیر فعال هم هستند که در مناطق باز، مرزها و مناطق صعب العبور در شرق سوریه و غرب و شمال شرق عراق متمرکز هستند.

الهاشمی گفت، داعش و القاعده ممکن است در میان مدت به یک اتحاد جدیدی برسند و همین مساله قدرت آنها را برای ظهور مجدد بیشتر می کند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "بیم کارشناسان امنیتی از اتحاد داعش و القاعده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیم کارشناسان امنیتی از اتحاد داعش و القاعده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید