بازسازی مدافع عنوان قهرمانی؛ یحیی دوباره تیمش را می سازد

به گزارش ابزار ایرانی، خبرگزاری خبرنگاران- گل محمدی پس از ناکامی برابر الهلال به فکر چیدن یک خط دفاعی چهار نفره منسجم برای فصل بیست و یکم است.

بازسازی مدافع عنوان قهرمانی؛ یحیی دوباره تیمش را می سازد

به گزارش ابزار ایرانی، یکی از نقاط قوت پرسپولیس در سال های اخیر با راهنمایی برانکو و پس از آن کالدرون و یحیی این بود که این تیم ساختار دفاعی منسجمی داشت و گل زدن به قرمزها کار هر کسی نبود و آمار کلین شیت های علیرضا بیرانوند و بعد از آن حامد لک بسیار قابل توجه بوده است. این موضوع باعث می گردد طرفداران پرسپولیس شکست خوردن آن هم با نتیجه سنگین را به هیچ وجه نپذیرند و ناراحتی و نقدها زیادی به نحوه دفاع کردن این تیم مقابل الهلال وارد گردد.

البته نمی توان از فاز هجومی میلیون دلاری الهلالی ها به راحتی گذشت اما از پرسپولیس به عنوان قهرمان ایران و فینالیست فصل قبل انتظار نمایش بهتری می رفت. باخت پرسپولیس به الهلال باعث شد این تیم در آستانه شروع لیگ فزونی شوک بزرگی را تجربه کند. سرخ ها برای جبران از همان هواپیمای ریاض به تهران نقشه کشیدند و این تیم بلافاصله پس از رسیدن به تهران برای انجام تمرین راهی استادیوم کاظمی شد تا این موضوع به رقیبان برسد که پرسپولیس قصد عقب کشیدن ندارد.

یحیی گل محمدی پس از شکست دو بار از طرفداران تیمش عذرخواست و مسئولیت شکست را برعهده گرفت. او حالا جدی تر در تمرینات حاضر شده و برای غربال ترکیب یازده نفره اش و چیدمان دفاعی به شخصه پا به توپ شده است. در این تصویر از تمرین پرسپولیسی ها یحیی با علی نعمتی مدافع تازه این تیم دوئلی برای تصاحب توپ دارد؛ امکان حضور علی نعمتی مقابل فولاد در هفته اول نیز محتمل است. پشت سر علی نعمتی نیز سیامک نعمتی قرار گرفته که ممکن است با نمایش ضعیفی که در ریاض داشت در ابتدای لیگ نیمکت نشین گردد. چیزی که از تمرین این روزهای پرسپولیس دریافت می گردد صورت های جدی و کار و کوشش زیاد این تیم است.

سرخپوشان مرکز پس از شکست تلخ برابر الهلال عربستان، حالا آماده حضور در بیست و یکمین دوره لیگ برتر ایران می شوند. پرسپولیس مدافع عنوان قهرمانی و پرافتخارترین تیم لیگ برتر است اما برای کسب هشتمین قهرمانی این رقابتها کار بسیار سختی را پیش رو دارد. قرمزها که در تابستان سه بازیکن تاثیرگذار خود را از دست دادند، با باختی به استقبال لیگ برتر می فرایند که طرفداران این تیم را به شدت نگران نموده است. نگران اینکه تیم یحیی گل محمدی آماده شروع لیگ نباشد و از همان شروع قافیه را به حریفان واگذار کند؛ اتفاقی که اگر رخ دهد، بازگشت به جدول را بسیار سخت خواهد نمود.

بازیهای خانگی پرسپولیس در تهران به ترتیب برابر نساجی، گل گهر، نفت آبادان و مسجدسلیمان، استقلال، طرفدار و پیکان خواهد بود. به عبارتی پرسپولیس برای دفاع از عنوان قهرمانی ملزم به کسب میانگین دو امتیاز به ازای هر بازی در هفته های نخست خواهد بود؛ در این حالت قرمزها با پشت سر گذاشتن باخت به الهلال، می توانند به قهرمانی نزدیک شوند. نکته جالب اینکه پس از گذشت 10 هفته نخست، پرسپولیس سه بازی حساس برابر ذوب آهن، سپاهان و تراکتور خواهد داشت و همین بازیهای سریالی سخت، اهمیت کسب نتایج درخشان در هفته های نخست را بیش از پیش آشکار می نماید.

تیم فوتبال پرسپولیس روز آدینه در اولین بازی لیگ بیست و یکم به مصاف فولاد خواهد رفت تا یحیی گل محمدی در شروع لیگ برتر از تیمش رونمایی کرد؛ تیمی با حضور بازیکنان تازه و البته در غیاب چند ستاره که جای خالیشان در عکس تیمی اول بازی به چشم خواهد آمد. پرسپولیس این فصل 25 بازیکن در لیستش خواهد داشت که البته محتمل است در روزهای آینده بر تعداد این بازیکنان اضافه گردد. سرخپوشان در لیست بزرگسالان 19 مهره را قرار داده اند و یک سهمیه دیگر هم هست که در صورت باز شدن پنجره می تواند به خریدی تازه اختصاص یابد.

قرمزها برای فصل تازه امیر روستایی، سعید حسین پور، شهریار مغانلو، احمد نوراللهی و محمدحسین کنعانی زادگان را از دست دادند و به جای این نفرات، حامد پاکدل، رضا اسدی، علی نعمتی، علیرضا ابراهیمی و رضا دهقانی را به خدمت گرفتند. بعلاوه نام علی جودکی از لیست امید به بزرگسالان اضافه شد.

منبع: خبرگزاری آریا

به "بازسازی مدافع عنوان قهرمانی؛ یحیی دوباره تیمش را می سازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی مدافع عنوان قهرمانی؛ یحیی دوباره تیمش را می سازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید