این 12 استان بارانی هستند ، ادامه آلودگی هوای چهار شهر

به گزارش ابزار ایرانی، رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش باران در 12 استان و افزایش آلودگی هوا در چهار استان خبر داد.

این 12 استان بارانی هستند ، ادامه آلودگی هوای چهار شهر

به گزارش ابزار ایرانی، صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: براساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز چهارشنبه (9آذر) در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، ایلام، زنجان، همدان، لرستان، شمال خوزستان، گیلان و غرب مازندران بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: این شرایط پنجشنبه و جمعه (10 و 11 آذر) برای سواحل دریای خزر، ارتفاعات و دامنه های البرز و شمال شرق کشور انتظار می رود. علاوه بر این پنجشنبه در بخش هایی از غرب، جنوب غرب و ارتفاعات و دامنه های زاگرس مرکزی نیز رگبار پراکنده پیش بینی می شود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، روز شنبه(12 آذر) در سواحل دریای خزر و نواحی از شمال غرب و یکشنبه (13 آذر) علاوه بر این نواحی در شمال شرق کشور و ارتفاعات و دامنه های البرز نیز بارش پیش بینی می شود. طی این پنج روز بارش در ارتفاعات و منطقه ها سردسیر به شکل برف خواهد بود.

ضیاییان گفت: امروز در شهرهای تهران، کرج، اراک و اصفهان انباشت نسبی آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا انتظار می رود. از امروز تا یکشنبه دریای خزر و از جمعه تا یکشنبه خلیج فارس مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (10 آذر) نیمه ابری و غبارصبحگاهی و در بعضی ساعت ها بارش پراکنده و وزش باد با حداقل دمای 8 و حداکثر دمای 13 و روز جمعه (11 آذر) نیمه ابری و در بعضی ساعت ها افزایش ابر با حداقل دمای 6 و حداکثر دمای 13 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیائیان در انتها گفت: طی امروز و فردا (9 و 10 آذر) بندرعباس با دمای 32 و 31 درجه سانتیگراد گرمترین و شهرکرد با دمای 1- درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور است.

منبع: همشهری آنلاین

به "این 12 استان بارانی هستند ، ادامه آلودگی هوای چهار شهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این 12 استان بارانی هستند ، ادامه آلودگی هوای چهار شهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید