اپل 20 درصد تولیداتش را به هند منتقل می نماید

به گزارش ابزار ایرانی، بر اساس گزارشی جدید، اپل شاید فعالیت خود در کشور هند را افزایش دهد چرا که بعضی از مقامات بلندپایه اپل چندین جلسه با مقامات دولتی صورت داده اند که نتیجه آن می تواند انتقال بخشی از خطوط فراوری این شرکت از چین به این کشور باشد.

اپل 20 درصد تولیداتش را به هند منتقل می نماید

اخیرا اپل کوشش زیادی نموده تا وابستگی خود به چین را کاهش دهد و بعضی از محصولات خود را در کشورهایی مانند ویتنام و هند به فراوری برساند. حالا گزارشی جدید خبر از این موضوع می دهد که این شرکت کوپرتینویی به دنبال انتقال یک پنجم ظرفیت فراوری خود از کشور چین به هند است. این کار درآمد اپل از فراوریات محلی را به میزان 5 میلیارد دلار در طی 5 سال آینده افزایش می دهد.

پیامدهای انتقال خط فراوری از چین به هند بسیار زیاد خواهد بود. هند در آینده نزدیک تبدیل به یکی از صادرکنندگان آیفون می گردد و اگر گزارش اخیر صحت داشته باشد، اپل تبدیل به بزرگترین صادرکننده در هند خواهد شد. یکی از مقامات دولتی اعلام نموده:

ما انتظار داریم گوشی های هوشمند اپل به ارزش 40 میلیارد دلار که بیشتر آن ها توسط شرکت های ویسترون و فاکسکان صادر می شوند، از طرح تشویق مرتبط با فراوری (PLI) بهره مند شوند.

در حال حاضر اپل بیانیه رسمی درباره این گزارش و گفته منتشر ننموده، البته منابع نزدیک به این شرکت اعلام نموده اند که در طرح جاه طلبانه PLI دولت چندین مشکل وجود داشته. این طرح تشویقی که توسط دولت درنظر گرفته شده ، بدنبال جذب شرکت های خارجی برای فراوری گوشی در هند است که باعث افزایش صادرات این کشور می گردد.

اپل در چند سال پیش برای ورود به بازار آسیای جنوبی به خصوص هند، از خود علاقه نشان داده. در حالی که ارزش گوشی هایی که این برند در هند به فروش می رساند برابر با 1.5 میلیارد دلار است، تنها یک سوم آن ها توسط فراوریکنندگان محلی ساخته می شوند. در صورتی که میزان فراوری آیفون در این کشور افزایش پیدا کند، قیمت این گوشی هوشمند با کاهش روبه رو می گردد و فروش آن افزایش می یابد.

منبع : دیجیاتو

منبع: آی تابناک

به "اپل 20 درصد تولیداتش را به هند منتقل می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپل 20 درصد تولیداتش را به هند منتقل می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید