افزایش تردد مسافر با شناورهای گردشگری در خرمشهر

به گزارش ابزار ایرانی، با استقبال مسافران و گردشگران، تردد شناورهای تفریحی و گردشگری در رودخانه های کارون و اروند افزایش یافته است.

افزایش تردد مسافر با شناورهای گردشگری در خرمشهر

بندر خرمشهر در حاشیه شمال غربی خلیج فارس و بین دو رود کارون و اروندرود انتهای مرز خاکی و آغاز خلیج فارس قرار گرفته است. سواحل اروندرود، کارون ظرفیت بالقوه ای برای جذب گردشگر دارد که متاسفانه صنعت پرجاذبه گردشگری دریایی در خوزستان با وجود جاذبه های فراوان و فرصت های مناسب گردشگری مورد غفلت واقع شده است کهمی توان با بهره گیری از این جاذبه ها به رونق گردشگری در این منطقه کمک کرد.

به گفته نوراله اسعدی مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر در رودخانه های کارون و اروند تردد شناورهای تفریحی و گردشگری با استقبال مسافران 73 درصد رشد داشته است.

نوراله اسعدی با بیان اینکه این مقدار رشد طی هشت ماهه امسال در این بندر محقق شده است اضافه نمود:

در این مدت از جهت رودخانه های کارون و اروند با شناورهای تفریحی و گردشگری 360 هزار و 246 نفر تردد کرده اند که رشد 73 درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال دارد.

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر در ادامه همچنین از آغاز عملیات اجرایی هشت پست اسکله گردشگری - تفریحی به منظور ارتقاء توسعه گردشگری دریایی و با اعتباری بالغ بر 60 میلیارد ریال در دهه مبارک فجر در بندر خرمشهر خبر داد.

اسعدی در انتها ابراز امیدواری کرد که در آینده شاهد افزایش قابل توجه مقدار استقبال سرمایه گذاران فعال و علاقه مند به گردشگری دریایی و گشت های تفریحی در بندر خرمشهر با شناسایی توانمندی ها و جاذبه های گردشگری دریایی و برخورداری از مجهزترین پایانه مسافربری دریایی باشیم.

منبع: کجارو / ایرنا

به "افزایش تردد مسافر با شناورهای گردشگری در خرمشهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش تردد مسافر با شناورهای گردشگری در خرمشهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید