آتش سوزی در موزه میراث روستایی گیلان مهار شد

به گزارش ابزار ایرانی، موزه میراث روستایی گیلان به دلیل بی مبالاتی گردشگران دچار حریق شد که این حادثه با همیاری آتش نشانی و یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان به سرعت مهار شد.

آتش سوزی در موزه میراث روستایی گیلان مهار شد

به گزارش ابزار ایرانی به نقل از ایرنا، موزه میراث روستایی گیلان تا به امروز خطرات بسیاری چون برف، زلزله و آتش سوزی را پشت سر گذارده است. سرپرست این موزه درباره حادثه آتش سوزی گفت: بخش پارکینگ این موزه جزو حریم اداره راه است که گردشگران به عنوان استراحتگاه از آن استفاده می نمایند که بی مبالاتی ناخواسته آنان موجب آتش سوزی در بخش بیرونی موزه میراث روستایی گیلان شد.

امانی اظهار کرد: بلافاصله پس از وقوع آتش سوزی، اقدام برای مهار آتش از سوی نیروهای یگان حفاظت انجام شد تا نیروهای آتش نشانی سر رسیدند و آتش به طور کامل مهار شد و هیچ خسارتی به سازه های موزه میراث روستایی گیلان وارد نشد.

اکو موزه میراث روستایی گیلان اولین موزه میراث روستایی کشور است که در زمینی به مساحت حدود 263 هکتار در پارک جنگلی سراوان، واقع در کیلومتر 18 جاده رشت - تهران، زندگی یکصد سال گذشته روستاییان گیلان را در 9 فاز به نمایش گذاشته است.این موزه با 36 سازه در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است و مراحل ثبت جهانی را طی می نماید.

منبع: همشهری آنلاین

به "آتش سوزی در موزه میراث روستایی گیلان مهار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتش سوزی در موزه میراث روستایی گیلان مهار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید