کد تحویل؛ راهی ایمن برای دریافت سفارش ها در دوران کرونا

به گزارش ابزار ایرانی، در دوران کرونا سفارش خود را به جای امضا با استفاده از کد تحویل، دریافت کنید. خبرنگاران در راستای تحقق بخشیدن به یکی از رسالت ها و ارزش های مهم خود، یعنی مشتری محوری، امکان دیگری را در دوران شیوع ویروس کرونا فراهم کرده است.

کد تحویل؛ راهی ایمن برای دریافت سفارش ها در دوران کرونا

برای اطمینان مشتریان از دریافت بهداشتی، امن و دقیق سفارش ها ابزار ایرانی اقدام به اجرای قابلیتی کرده است که در روزهای همه گیری ویروس کرونا، همسو با پروتکل های بهداشتی است؛ ارسال یک کد تحویل در پیامک اطلاع رسانی و لزوم ارائه آن به مأمور ارسال برای تطابق با سفارش ثبت شده.

پیش از این، دریافت سفارش ها از سوی مشتریان با امضای رسید و یا نشان دادن کارت ملی کاربر ممکن بود. چنین روشی در زمان همه گیری ویروس کرونا عاملی است برای افزایش احتمال ابتلا به این بیماری. ابزار ایرانی در تلاش برای اشاعه فرهنگ خریدوفروش آنلاین، صرفه جویی در زمان و استفاده از فناوری در فرایندهای پر تکرار در سبک زندگی آنلاینِ همراهان خود، از کد تحویل استفاده می کند. استفاده از این کد، امری ضروری در فرایند تحویل کالا (بین سفارش دهنده و مأمور ارسال) است.

منظور از تأیید تحویل (Proof of Delivery) در دنیای تجارت الکترونیک چیست؟

این قابلیت که POD خوانده می شود، پیشینه ای طولانی در سامانه های پستی پیشرو دارد و قدمت آن به سال 1917 می رسد. با لزوم تبادل اسناد حقوقی و مالی بین فرستنده و گیرنده یک محصول، قابلیت تأیید تحویل هم از اهمیت ویژه ای برخوردار شد. کاربرد این قابلیت در دنیای تجارت الکترونیک به دلیل تبادل میلیون ها سند الکترونیک برای رهگیری اطلاعات تحویل مرسوله انکار ناپذیر است و پیش بینی می شود اندکی پس از گسترش آن، کاربران جنبه های گوناگون مزیت هایش را بهتر لمس کنند. گفتنی ست دیگر پلتفرم های آنلاین تجارت الکترونیک مانند آمازون هم از این قابلیت استفاده می کنند.

فرایند اجرای چنین قابلیتی در ابزار ایرانی بسیار ساده است؛ پس از سفارش محصول، یک کد از طرف ابزار ایرانی برای کاربر ارسال می شود. مشتری کد را نزد خود نگه می دارد تا در زمان تحویل کالا آن را به مأمور ارسال نشان دهد. مأمور ارسال به جای آنکه از کاربر بخواهد تا رسیدی را امضا کند یا کارت ملی ارائه کند، فقط کد تحویل را بررسی می کند و در صورت صحت کد، کالا را تحویل می دهد. با وجود چنین امکانی، تماس مخاطب و مأمور ارسال با مدارک شناسایی، رسید و غیره به حداقل می رسد. همچنین کالا حتما به شخص سفارش دهنده یا فردی که از طرف سفارش دهنده اصلی به عنوان دریافت کننده معرفی شده باشد تحویل داده می شود. هدف از این اقدام، از طرفی رعایت حداکثری پروتکل های بهداشتی و از سویی دیگر، تحویل ایمن و بی خطای کالا به سفارش دهنده اصلی است.

می توانید دیدگاه خود درباره این قابلیت و همچنین تجربه خود در خرید از ابزار ایرانی با کد تحویل را برایمان بنویسید.

منبع: دیجیکالا مگ

به "کد تحویل؛ راهی ایمن برای دریافت سفارش ها در دوران کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کد تحویل؛ راهی ایمن برای دریافت سفارش ها در دوران کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید