هر معلم 11 میلیون علی الحساب دریافت می نماید ، معلمان برای خود اظهاری به سامانه رتبه بندی مراجعه نمایند

به گزارش ابزار ایرانی، معلمان برای ارائه مدارک و خوداظهاری درباره طرح رتبه بندی باید طبق زمان بندی ارائه شده به سامانه رتبه بندی مراجعه نمایند.

هر معلم 11 میلیون علی الحساب دریافت می نماید ، معلمان برای خود اظهاری به سامانه رتبه بندی مراجعه نمایند

به گزارش ابزار ایرانی، رتبه بندی معلمان وارد فاز عملیاتی و اجرایی شد و با پیگیری مرکز فناوری وزارت آموزش و پرورش، سامانه رتبه بندی معلمان به آدرس rtb.medu.ir نیز فعال شد.

معلمان با توجه به زمان بندی اعلام شده باید اطلاعات خود را در سامانه رتبه بندی به آدرس rtb.medu.ir بارگذاری نمایند.

سیدمسعود میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز گفته است: چون این فرایند هنوز آماده نشده است و مقداری طولانی شده، با وزیر آموزش و پرورش توافق کردیم این ماه مبلغی را به عنوان علی الحساب پرداخت کنیم و زمانی که احکام به خاتمه رسید نیز مابه التفاوت پرداخت گردد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه توضیح داد: این مبلغ علی الحساب سرانه حدود یک میلیون تومان به ازای هر ماه است؛ 6 ماه از سال قبل بوده و 5 ماه هم در امسال است که مجموعاً 11 ماه می گردد. این ماه حدود 11 میلیون تومان علی الحساب واریز می گردد تا زمانی که احکام آماده شد، ما بلافاصله کارسازی می کنیم که هم مطالبات گذشته پرداخت گردد و هم ماهانه طبق سقف بودجه در نظر گرفته شده، پرداخت ها انجام گیرد و سعی داریم این ماه ان شاءالله این پرداخت را انجام دهیم.

فرهنگیان جهت ورود به سامانه باید نام کاربری خود که همان کدملی است در کادر اول وارد نمایند و در کادر دوم رمز ورود به سامانه که همان رمز سامانه پروفایل (porofile.medu.ir) است، وارد نمایند.

پس از ورود صحیح اطلاعات اولیه، وارد صفحه سامانه رتبه بندی معلمان می شوند، در اینجا باید گزینه فرم ها را انتخاب نمایند و حوزه شایستگی های عمومی، شایستگی های تخصصی، شایستگی های حرفه ای و تجربه مشخص شده است.

در بخش شایستگی های عمومی - خود اظهاری اولین اطلاعاتی که در سامانه ضروری است وارد گردد اطلاعات مربوط به خود ارزیابی معلمان در زمینه شایستگی های عمومی است.

در این بخش شاخص های زیر مشخص شده است که باید برای مصادیق رفتاری مشخص شده یکی از عناوین عالی، خیلی خوب، خوب، میانه و کم را انتخاب نمایند.

1. توجه فعال به کلام مخاطب (تماس چشمی، حرکت تاییدی سر و صورت). 2. درک مطلب مخاطب و ارائه بازخورد مناسب (توجه به محتوای کلام و احساسات طرف مقابل، پرسیدن سوالات روشن نماینده مطلب). 3. جلب توجه و گیرایی در هنگام صحبت کردن (استفاده صحیح از حرکات بدن و حالات چهره). 4. رابطه حسنه با همکاران، دانش آموزان و اولیا. 5. روان و رسا صحبت کردن (بدون تکرار کلمات و پرهیز از تکیه کلام، گفتار قابل فهم، لحن مناسب و فراز و فرود در سخن). 6. حفظ آرامش و خونسردی و پرهیز از دستپاچگی در مواجهه با مسائل. 7. پیش بینی وقوع مسائل و انجام اقدامات احتیاطی و پیشگیرانه. 8. شناسایی و راهکار های مختلف برای یک مسئله و ارزیابی نقاط قوت و ضعف هر گزینه.

شایستگی های تخصصی ـ خود اظهاری شامل مصادیق زیر است:

1. تسلط بر اهداف و محتوای تخصصی تدریس یا شغل. 2. تسلط بر طراحی آموزشی و نوشتن طرح درس روزانه و سالانه. 3. تسلط بر روش های یادگیری ـ یاددهی (روش های تدریس یادگیرنده محور، مسئله محور، تعاملی و ...). 4. آشنایی با روش های ارزشیابی پیشرفت تحصیلی و طراحی سوالات استاندارد. 5. آشنایی با ارزشیابی و ابزارهای سنجش و شیوه های نوین تشویق و ترغیب دانش.

شایستگی های تخصصی ـ مدرک تحصیلی: در این بخش آخرین مدرک تحصیلی فرد نمایش داده می گردد و در صورتی که تا قبل از 31 شهریور 1400 مدرک دیگری را به دست آورده است باید مستندات آن را بارگذاری کند.

سایر شاخص های مرتبط با حوزه شایستگی های تخصصی بدین توضیح است:

شایستگی های تخصصی ـ دستاوردها، خلاقیت و نوآوری علمی. شایستگی های تخصصی ـ پژوهش های مرتبط با بهبود عملکرد. شایستگی های تخصصی ـ تألیف و تدوین کتب. شایستگی های تخصصی ـ تألیف و تدوین مقاله.

در بخش شایستگی های حرفه ای ـ خود اظهاری این شاخص ها مشخص شده است:

1. ایجاد محیط امن و آرامش بخش و به دور از تنش برای دانش آموز. 2. ایجاد ارتباط بین تجارب دانش آموز در کلاس درس با چالش ها و مسائل زندگی روزمره. 3. ایجاد موقعیت های متنوع یادگیری برای دانش آموز با توجه به تفاوت های فردی آنان. 4. توجه به تفاوت های فردی دانش آموز (تفاوت های فرهنگی، مالی و اجتماعی). 5. توجه و کشف توانمندی ها، علایق و استعدادهای دانش آموزان. 6. توجه به رشد عقلانی، توانایی فکر کردن و افزایش درک و فهم دانش آموز و پرهیز از حافظه محوری. 7. ایجاد شوق و انگیزه و انگیزش درونی در دانش آموزان (توجه به نیازهای دانش آموزان).

شایستگی های حرفه ای ـ کسب مقام در مسابقات، رویدادها و جشنواره ها.

شایستگی های حرفه ای ـ طرح های آموزشی. شایستگی های حرفه ای ـ مشارکت در کارگاه ها و شوراها. شایستگی های حرفه ای ـ یادگیری مداوم، خلاقیت و نوآوری. تجربه ـ سنوات خدمت. تجربه ـ سابقه تدریس به همکاران.

تجربه ـ دریافت تقدیرنامه. تجربه ـ دوره ضمن خدمت: در این بخش، اطلاعات مستقیم از سامانه ضمن خدمت دریافت شده و قابل ویرایش نیست. تجربه ـ ارزشیابی عملکرد سالیانه: اطلاعات این قسمت قابل ویرایش نیست.

منبع: همشهری آنلاین

به "هر معلم 11 میلیون علی الحساب دریافت می نماید ، معلمان برای خود اظهاری به سامانه رتبه بندی مراجعه نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هر معلم 11 میلیون علی الحساب دریافت می نماید ، معلمان برای خود اظهاری به سامانه رتبه بندی مراجعه نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید