معتادان متجاهر به زودی جمع آوری می شوند

به گزارش ابزار ایرانی، دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی گفت: پذیرش معتادان ک به دلیل ابلاغیه وزارت بهداشت از 15 اسفند متوقف شده بود، از اواخر اردیبهشت و اوایل خرداد با رعایت پروتکل های بهداشتی آغاز شد.

معتادان متجاهر به زودی جمع آوری می شوند

به گزارش ابزار ایرانی به نقل از تسنیم، رضا استاد رحیمی، دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی، شبه 10 خرداد در گفت وگو با ابزار ایرانی اظهار کرد : از این هفته پذیرش معتادان متجاهر با رعایت پروتکل های بهداشتی آغاز شد و هر هفته حدود 50 نفر از معتادان متجاهر در مرکز ماده 16 تبریز پذیرش خواهند شد.

وی افزود: به دلیل ابلاغیه وزارت بهداشت، ورودی مرکز ماده 16 تبریز از 15 اسفند متوقف شده بود، پذیرش از اواخر اردیبهشت و اوایل خرداد با رعایت پروتکل های بهداشتی آغاز شد.

دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی ابراز داشت: اگر تست کرونای معتادان مثبت باشد، به نقاهتگاه کرونایی ها معرفی می شود و افراد سالم به مرکز ماده 16 راه می یابند که سه الی شش ماه دوران ترک اعتیاد و مهارت آموزی را طی خواهند کرد.

وی ادامه داد: قبل از توقف پذیرش، بیش از 250 الی 300 نفر معتاد در حال طی دوران ترک اعتیاد خود بودند، هر هفته حدود 50 نفر در این مرکز پذیرش خواهد شد که تا دو الی سه هفته آینده تمامی معتادان متجاهر موجود در شهر جمع آوری خواهد شد و نگرانی های مردم در این زمینه کاهش می یابد.

استادرحیمی در مورد مراقبت از معتادان در دوران پس از ترخیص از مرکز ماده 16 هم توضیح داد و گفت: در دوران حضور در مرکز، معتادان مهارت آموزی می کنند و پس از ترخیص از مرکز هم با معرفی به مراکز حمایتی، وام های خود اشتغالی پرداخت می شود و کارخانجات و کارگاه هایی هم که افراد بهبود یافته را جذب کنند، بیمه این افراد از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر استان پرداخت می شود.

وی در مورد انواع مهارت آموزی برای معتادان هم افزود: کفاشی، قالیبافی، صنایع فلزی، مکانیکی خودرو و صافکاری، بسته بندی و... در مرکز ماده 16 آموزش داده می شود تا پس از ترخیص از مرکز، احتمال بازگشت افراد به اعتیاد مجدد کاهش یافته و با اشتغال خود، از فروپاشی کانون خانواده نیز جلوگیری کنند.

منبع: همشهری آنلاین

به "معتادان متجاهر به زودی جمع آوری می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معتادان متجاهر به زودی جمع آوری می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید