مدل راه پله های زیبا و شگفت انگیز - چوبی - نرده ای ، عکس

به گزارش ابزار ایرانی، راه پله در صورت طراحی درست می توانند به نقطه عطف طراحی خانه بدل شوند. امروزه طراحان مدرن نگاه بسیار ویژه ایی به مدل راه پله ها می نمایند چرا که راه پله تاثیر بسیار زیادی در شکل دادن و هویت دادن به طراحی دکوارسیون داخلی یک منزل است. در این مطلب دونمونه از جدیترین راه پله های طراحی شده روبرو هستیم که با شکل عجیب و حیزت انگیز خود مدت ها نگاه ها را بخود جلب خواهد نمود.

مدل راه پله های زیبا و شگفت انگیز - چوبی - نرده ای ، عکس

راه پله اول که شکلی شبیه به ستون فقرات دایناسور دارد توسط شرکت ایتالیایی Marretti طراحی شده است. این راه پله بدون ستون و یا پایه در هوا معلق است که به زیبایی و منحصر بفرد بودن آن یاری بسیار نموده است. هر کدام از پله ها به پله بالایی اش پرچ شده که این هم جزی از طراحی زیبای راه پله بوده که با نگاه کردن به آن از پایین با اثری فسیل مانند در موزه های تاریخی روبرو می شوید . در ساخت این راه پله از چوب گردو استفاده شده است که بنا به درخواست مشتری به طرح سنگی مرمر و تراورتن در رنگ های مختلف هم سفارش داده می گردد. در کنار راه پله هم از نرده های شیشه های شفاف استفاده شده که در کنار چوب گردو ترکیب جالبی را بوجود آورده که دوطبقه خانه را با آهنگی زیبا بیکدیگر وصل می نماید.

این راه پله عجیب و زیبا به تازگی در یکی از گالری ها کشور ژاپن نصب شده و به سرعت با طراحی ویژه خود مشهوریت پیدا نموده است. همانطور که مشاهده می کنید که راه پله با کمی ارتفاع دریافت از زمین آغاز می گردد وتا سقف گالری ادامه پیدا می نماید. البته این راه پله بیشتر برای جلب توجه کردن ساخته شده و به بخش کاربردی آن توجهی نشده است. عرض راه پله باریک است و نرده های آن بصورت توری فلزی تمام فضای اطراف راه پله را دربر گرفته است که برای اینکار به طراحی دقیق علمی و آهنکاری زیادی احتیاج است. جنس فلز بکار رفته در این مدل راه پله کادمیوم است تا در عین سبک بودن مقاوم نیز باشد و به زیبایی نور را به اطراف در هر جهتی پخش کند. با طرح توری مانند و شفاف، راه پله از هر دو طرف بیرون و داخل قابل دیدن است و چون ستونی برای نگهداری راه پله وجود ندارد این عمل به سبک شدن طرح یاری زیادی می نماید.

منبع: اتاق

به "مدل راه پله های زیبا و شگفت انگیز - چوبی - نرده ای ، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدل راه پله های زیبا و شگفت انگیز - چوبی - نرده ای ، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید